Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, słuchajcie!! Dostałam dziś z okazji #urodziny najwspanialszy prezent ever czyli #kompostownik. Złożyłam go i postawiłam na działce, koło starego kompostu, który dotychczas stanowił wielką, bezładną górę odpadków. Chcę to uporządkować. Zaplanowałam, że na razie część z wierzchu wrzucę już do nowego kompostu, aby nabierało mocy urzędowej i zasypałam ziemią z dżdżownicami. Pozostałą część zgarnęłam pod ścianę, aby zrobić miejsce pod kolejny kompostownik. W trakcie przekopu znalazłam m.in. świeże ziemniaki, sztućce, drzewo, resztki po budowie altanki, starannie odsortowalam, uruchomione sadzonki pelargonii, zwłoki zapewne teściowej poprzednika (żart), ale pod tym wszystkim pokazała się warstwa tak jakby ziemi. Ponieważ to moje pierwsze poważne spotkanie z kompostem, pytanie brzmi tak: czy to już jest ta właściwa gleba, której mogę używać np do sadzonek, grządek itd? Czy też jakiś "koncentrat", który muszę z czymś zmieszać, żeby nie wypaliło roślin.

W ogóle czuję się tak totalnie podjarana faktem, że zaczyna się praca na działce, że aż mnie nosi i te całe urodziny mam w nosie. Sąsiad też ma i będzie imprezował, to ja przy okazji xD

#ogrodnictwo #kompost
NieJedynaNaWykopie - Słuchajcie, słuchajcie!! Dostałam dziś z okazji #urodziny najwsp...

źródło: comment_1616253788L4RnMT1vEWnp1zKpoqGn5r.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@NieJedynaNaWykopie mam pytanie, jaką powierzchnia działki albo inaczej jaka powierzchnia do kompostowania? Czy ta wielkość kompostownika Ci wystarczy ? Też mam taki bajzel po poprzednim właścicielu i się zastanawiam czy taki mały by mi wystarczył. I czy to prawda że najlepszy kompost jest 3 letni ? (Tak tylko słyszałem)
  • Odpowiedz