Wpis z mikrobloga

Oglądam sobie polskie drogi i 99% stłuczek z ciężarówkami idzie uniknąć, gdyby kierowcy osobówek myśleli w minimalnym stopniu logicznie. Może to przydałoby się na kursach jazdy:
a) przed Tobą stoi ciężarówka (światła, korek, cokolwiek), za Tobą jedzie ciężarówka. Zwalniaj 100 metrów przed nią, zatrzymaj się tak 30 metrów przed nią, a samochód ustaw na skos, tak 45 stopni, miej nogę na gazie dopóki ciężarówka z tyłu nie zwolni. Tak, by ciężarówka z tyłu w razie czego wypchnęła Cię na przeciwległy pas, a nie wprasowała w naczepę z przodu
b) jeśli przed Tobą jedzie ciężarówka i macie rondo, przepuść i nie pchaj się drugim pasem, żeby Cię nie zmiótł naczepą
c) na skrzyżowaniu, gdy masz ciężarówkę z prawej strony, zatrzymuj się 30-40m od linii, a nie na samej linii bo Cię znowu zmiecie naczepą
#samochody #motoryzacja #polskiedrogi
  • 56
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@Sekularyzacja:

Tak, by ciężarówka z tyłu w razie czego wypchnęła Cię na przeciwległy pas, a nie wprasowała w naczepę z przodu


W rzeczywistości będzie tak, że zostaniesz przepchnięty przez ciężarówkę i samochód obróci się bokiem do ciężarówki. Jak wiadomo, uderzenie boczne jest bardzo niebezpieczne, bo nie ma żadnych stref zgniotu.
@zweipack: bo kierowcy tirów to ludzie specjalnej troski i trzeba na nich 2x bardziej uważać niż na przeciętnego kierowcę osobówki. To TY masz wiedzieć że ciężarówka ma dłuższą drogę hamowania, to TY masz wiedzieć gdzie są martwe pola i jak bardzo zachodzi na zakrętach. Kierowca tira ma żyć w błogiej nieświadomości, ustawić auto mniej więcej w kierunku celu, wcisnąć gaz i w spokoju oglądać filmy na cda.
@Sekularyzacja: wpakować cały towar na tory i będzie spokój. Do rozładynku tylko busy.


@K-S- o #!$%@? ale z ciebie geniusz logistyki

Zastąpić jednego TIRa palącego 30l/100 i angażującego jednego kierowcę na 24 busy palące po 10l/100km angażujące 24 kierowców i zwiększyć trzykrotnie operacje magazynowe.
Pobierz
źródło: comment_1616227105XvnmwENMKOLy0qQCPmfXA1.jpg
to kto ma uwazac gurwa


@yolow71: jak to mawiaja 'cmentarze sa pelne ludzi, ktorzy mieli pierwszenstwo'.

Kto ma wiecej do stracenia? Ja tam wole puscic wiekszego albo bardziej uwazac przy takim, bo co mi z tego, ze koles dostanie mandat, jak on bedzie mial dwie ryski na pojezdzie, a ja #!$%@? pol auta?

Postaraj sie tez myslec za innych za kolkiem, a nie: mam zielone/pierwszenstwo to #!$%@?
@wezsepigulke: i znów zacznie się przepychanie bo wypadek to zdarzenie w którym ktoś zginął lub poważnie się uszkodził, a te wszystkie kolizje itp się nie liczą.

Kierowcy tirów to debile, ciężko spotkać takiego który jadąc za mną przez wioski z ograniczeniami do 50 nie będzie próbował mnie gdzieś wyprzedzić na podwójnej ciągłej. Debile - jadą 40 tonowym zestawem który ma ciężko się rozpędzić a zachowują się jakby jechali conajmniej M3