Wpis z mikrobloga

Stackowanie nie wyszło, więc wstawie jeden pojedyncza klatkę.

Miał ktoś kiedyś taki problem, że przy stackowaniu klatek Księżyca czy to w AutoStakkerze czy Registaxie program nie potrafi złapać "kotwicy" na obiekcie? Mam ten problem tylko gdy stackuje niepełnego rogala >40%. Jak Księżyc jest dostatecznie doświetlony to problem nie występuje. Istnieje możliwość ręcznego ustawienia, ale przy np 200 klatkach staje się to udręką.
Mam AZ4, więc co kilkanaście klatek muszę ręcznie ustawić kadr, nie mam jak zautomatyzować tego by obiekt był ciągle pośrodku.

#astrofoto #astrofotografia #kruzdcontent #kosmos #astronomia #ksiezyc
k.....d - Stackowanie nie wyszło, więc wstawie jeden pojedyncza klatkę.

Miał ktoś ...

źródło: comment_1616095171YbM2CWUBIYbOsECl7ygWsa.jpg

Pobierz
  • 3
Kiedyś, dawno temu używałem hugina do tego. Efekty? Średnie :) Jak dobrze poustawiałeś kadry w kolejności do dobrze nawet składał taką mozaikę :) Chyba o to ci chodziło z tą ręczną robotą.
@kruzd: Ja nigdy się z tym nie spotkałem, ale Autostakkert nie ma kotwicy. Stakuj jako "surface" i ten zielony prostokąt przestaw w kontrastowe miejsce (trzymając control). Szczerze mówiąc nigdy nie potrzebowałem PIPP i nie dało lepszych rezultatów, jeśli je wcześniej użyłem. Stackowałem tak Księżyc robiony lustrzanką, ze zwykłego statywu, czyli bez prowadzenia i z ogniskową 1500mm. Jak sobie nie poradzisz mimo to, odezwij się na priv. Zawsze można połączyć się anydeskiem