Wpis z mikrobloga

@Paula_pi: w Lodzi sa dosc ladne parki, oranzera, no a przede wszystkim cmentarz z sarkofagami fabrykantow wielkosci domow. To jednak mlode miasto, trzeba brac to pod uwage. Formalnie starsze od mojego miasteczka ale tak naprawde budowane mniej wiecej w tym samym czasie czyli na przelomie XIX i XX wieku, chociaz oczywiscie na duzo wieksza skale. W Lodzi jest rowniez niezle muzeum sztuki (ostatnio rozbudowane, nowszego oddzialu nie znam), ale to w
@ETM97200: najłatwiej będzie Ci sprawdzić na aplikacji Jakdojadę - zależnie gdzie jesteś szybciej wyjdzie albo pociąg, albo autobus 41

Dodam że cmentarz jest podzielony na 2 części - starą i nową., a w ramach starej jest wydzielony również cmentarz ewangelicki na którym są właśnie te największe pomniki fabrykantów, dzięki którym w sumie miasto się rozrosło, ale warto się ogólnie przejść po starym. Na nowym jest tak meh, ale pod jedną ze
@justkilling: dziekuje. Ciekawe miasto, juz od dwoch lat mysle o Pabianicach w sensie gospodarczo-spolecznej historii. No i wieksze od nas. Pojade na dzien tylko do Pabianic na pewno do wakacji. Jakies najtansze nocowanie chocby w hostelu kilku osobowym moze znasz? Bo to nieraz jest ta, ze sie nie zdazy. W Tomaszowie za 3-5 dych mozna sie przespac w pokojach nad kregielnia przy Arenie Lodowej. Dzieki!
@ETM97200: wiesz co, nie znam miejscówek noclegowych w pabianicach poza hotelami, więc trudno mi cokolwiek polecić budżetowego... nie wiem czy taniej nie będzie ogarnąc jakiegoś pokoju w łodzi na jeden dzień. Z okolic politechniki i na południe od niej dojazd jest sprawny.

Myślę jednak że jeden dzień na Pabianice wystarczy, chociaż w sumie zależy co się chce oglądać.