Wpis z mikrobloga

Czy można jakość rozwinąć w swoim mózgu zdolność matematycznego myślenia, która pozwala lepiej zrozumieć zadania matematyczne i prościej znajdywać rozwiązania? Robienie dużej ilości zadań jest oczywiste, ale chodzi mi bardziej o odblokowanie/rozwinięcie pewnego rodzaju IQ czy innego ilorazu inteligencji, który dobrzy matematycy mają rozwinięty. Jakieś medytacje/diety/książki/badania naukowe?
#matura #matematyka
  • 5
  • Odpowiedz
@xbix: nie mam już na to czasu, i wydaje mi się, że to jest dobry sposób na ogólna zdolność matematycznego myślenia, ale niewiele mi to da w np. zadaniach maturalnych z planimetrii czy stereometrii
  • Odpowiedz
  • 1
@bursztynin no to nie wiem, czy jest jakiś inny magiczny sposób, żeby szybciej znajdować rozwiązania. Przed robieniem zadań zadbaj o wypoczynek, dobrze się odzywiaj i pij dużo wody
  • Odpowiedz
@bursztynin: matematyka nie wymaga inteligencji, tylko wyobraźni, więc raczej nad tym powinieneś pracować. Rozwiązuj niestandardowe, kreatywne zadania - być może właśnie "zamykasz się" w szkolnych schematach i algorytmach i w tym tkwi problem.
  • Odpowiedz