Wpis z mikrobloga

Ktoś korzystał z map wms? Geoportal wyłączył stare ortofotomapy - nowe są rozdzielone na standard i high resolution. Ze standardem jest wszystko okej, z tym że potrzebuje high res, a ma dostępne tylko 2 układy współrzędnych (EPSG:2180 i 4326) - potrzebuje 2177. Wie ktoś może gdzie najlepiej wysłać zapytanie, czy zamierzają dodać inne układy żeby ktoś odpowiedział? Nie jest to stricte problem techniczny z geoportalem, więc nie wiem czy helpdesk jest dobrym adresem.

#geoportal #pytaniedoeksperta
  • 4
@kopyrta: http://www.gugik.gov.pl/aktualnosci/2022/16.02.2021-nowe-uslugi-wms-i-wmts-dla-ortofotomapy

Używam MicroStation, które ma obsługę WMSów. Zarzucasz mu link, wybierasz układ współrzędnych i masz podkład mapowy pod projekty. Tyle, po prostu dostaje obrazek, który trzyma skalę. Przydatne do obrysowania czegoś na roboczo, kiedy nie potrzebne są super dokładne współrzędne. Z tym, że istniejące podkłady cadowskie na których pracowałem mam już umieszczone w układzie EPSG:2177, a nowa mapa high res jest w innym układzie - po obrysowaniu tego co chce,