Wpis z mikrobloga

@Minieri: A ja zawsze będę uważał, że Arek nie jest typową 9 i nie powinien grać na tej pozycji. Dzisiaj oczywiście już za późno rozwijać u niego inne umiejętności, ale jako dycha byłby kozakiem. Bo on w sytuacjach 100% kopie się po czole, ale jest zajebisty w strzałach z nieco dalszej odległości, z przygotowanych pozycji - bo lewą nogę ma wyśmienitą.

Dzisiaj już się nie nauczy gry kombinacyjnej i gry dla zespołu, ale więcej by osiągnął lekko cofnięty. Bo to taki paradoks Milika. On niepilnowany z piłką przy nodze jest bardziej niebezpieczny na 16 metrze niż na 5, na 21 metrze niż na 11.

Lewą nogę ma genialną, ale musi mieć chwilę czasu zazwyczaj. Przez to właśnie nie jest napastnikiem idealnym, bo psuje masę prostych akcji przez to, że musi sobie poprawiać, zamiast wepchnąć. A jak próbuje wepchnąć to mamy kompilację pudeł Arka w arcyważnych momentach. Bo nie tylko w reprezentacji tak robił. Napoli tak #!$%@?ł Ligę Mistrzów i punkty brakujące do mistrzostwa, tak samo Ajaxowi #!$%@?ł rekord sprzed
  • Odpowiedz
@onpanopticon: też pierwsze co przy cieszynce to pomyślałem o kolanach i więzadłach krzyżowych. Pewnie nie robi to jakiegoś dużego obciążenia i ryzyka kontuzji nie ma, ale na pewno są jakieś przeciążenia. Zresztą można złapać dziurę w murawie czy cokolwiek i od razu dodatkowe obciążenie dla stawów i więzadeł. Ja bym się bał i pożyczył cieszynkę od Piątka nawet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@UlfNitjsefni: Wiadomo, że skoro go poskładali i nie jest inwalidą, a może grać na zawodowym poziomie, to jest tam całkiem nieźle. Tylko po co ryzykować. Tak jak mówisz, byle nierówność czy wyrwa i w murawie i jak go szarpnie to się poryczy z bólu. Zresztą takich co lecieli na te kolana, a musieli zrobić fikołka jest mnóstwo w kompilacjach.

Wiem, że Arek do najmądrzejszych nie należy, ale są miejsca gdzie
  • Odpowiedz
@onpanopticon: to fakt, ze miejsce Milika jest nieco z tylu. Jego strzaly z dystansu to bylo cos co powalalo bramkarzy jeszcze gdy gral w Ajaxie.
Gdyby nie jego kontuzje i czesto zle ustawienie w grze, to bylby pewnie spokojnie w top3 swiatowych napastnikow.
Nasza reprezentacje widzialbym z wysunietym Lewandowskim i cofnietym Milikiem - wowczas kazdy gralby na optymalnej pozycji.
  • Odpowiedz