Wpis z mikrobloga

Halko!
Od dłuższego czasu oglądam poradniki na YT, czerpie informacje o detailingu z grup, poradników itp. aż
w końcu zdecydowałem się zabrać za coś poważniejszego niż glinkowanie swojego auta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chciałbym odświeżyć look swojego auta robiąc mu polerkę one step.
Uważam że lakier jest w dobrej kondycji, bez jakiś poważnych rys + to, że jest to białą perła na której drobne rysy bardzo fajnie maskują się, jednak po zakupie auta chciałbym wyciągnąć max z jego wyglądu :)

Pacjent: Seat Leon 3 - biały (lakier o średniej twardości)
Sprzęt: YATO YT-82200 DA (zmieniony talerz na 125mm Evoxa)
Pad: ?
Pasta: ?

Wszystko fajnie, teoria jest tylko teraz jakbym mógł Was prosić o pomoc w doborze odpowiedniego pada i pasty do tego zabiegu, bo widzę że nie ma uniwersalnej pasty jak i uniwersalnych padów, tylko najlepiej wszystko dobierać pod lakier i polerkę.

Nie ukrywam, że za jednym zamachem chciałbym wypolerować też słupki piano black na drzwiach, a po wszystkim dać wosk Fusso i podbijać co jakiś czas ADBL SSW.

#detailing #kosmetykaaut #samochody #kosmetykisamochodowe #autodetailing #polerka
  • 14
  • Odpowiedz
@07zglosSie: ze wszystkimi robotami typu rozrząd, filtry, płyny, świece itp. 40k, aczkolwiek uważam, że był to złoty strzał i sprawdzonego auta w tym roku i wersji nie dostaniesz poniżej 40k.
  • Odpowiedz
@Wojtas87: Też mam Leon'a 3 i przymierzam się do polerki pierwszy raz, osobiście rozważam paste Menzerna 3800 + miękki pad (żeby nie zjechać lakieru, jedynie. lekko wyeliminować ryski). Aczkolwiek zastanawiam się czy nie oddać auta do @Foxio mimo, że mam potrzebny sprzet (też YATO :)) i praktycznie wszystko co potrzebne.

  • Odpowiedz
  • 0
@meverone Menzerna bardzo popularna, ale podobno dość mocno maskuje i wypełnia rysy, po jakimś czasie wszystko wychodzi, aczkolwiek tylko mówię co przewija się po forach
  • Odpowiedz
@Wojtas87: @meverone: Mireczku nie ma jednej złotej kombinacji, która zawsze zadziała. Za słabą kombinacją ściągnięcie z lakieru tylko oksydację (zostaną rysy, ale wróci kolor), z drugiej strony za agresywna kombinacja usunie wam swirlle i inne rysy wynikające z użytkowania ale zostwi po sobie drobne regularne ryski wynikające z dużej siły ścierającej (stracicie kolor).

Z rzeczy które mogę polecić to wszelkiego rodzaju pasty one stepowe, przy użyciu padów o
  • Odpowiedz
@Wojtas87: Menzerna 3800 napewno nie będzie idealna, ale przy potencjalnie pierwszym polerowaniu nie chce zniszczyć lakieru, a znając moje szczęście jest to całkiem prawdopodobne :)

@Foxio: czyli w takim razie odpada plan zabawy z ceramika :) Dobrze, że fusso robi robote przez jakiś czas...
  • Odpowiedz