Wpis z mikrobloga

Zaznaczę na samym początku ze jestem początkujący w #druk3d

Posiadam drukarkę #ender3 v2. Drukowałem wczoraj model, który przez około 2h wyglądał fajnie, natomiast później niestety odkleił się od stołu.

Na co zwrócić uwagę? Poziomowanie stołu? Może był brudny? Po powtórzeniu wydruku model odkleili się szybciej, bo już po parunastu minutach.
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kofels: miałem podobne problemy jak zaczynałem. Rzeczy do sprawdzenia: czystość stołu, poziomowanie stolu, w ostateczności podnieść temp stołu o kilka stopni pomaga. Osobiście w większości modeli używam opcji "brim" w programie cura, pozwala wiele wybaczyć, bo dzięki temu będzie się model trzymał mimo nie wspaniałym warunkom na stole.
@Kofels: Generalnie klucz to rozszerzalność cieplna i adhezja, metal nie rozszerza się tak jak plastik dlatego wydruki bardzo łatwo się odrywają. Wystarczy zwykła CZYSTA szyba + stół nagrzany do 50-60 stopni i (zakłądając że wydruk ma jakąś sensowną powierzchnię przylegania) przy PLA nawet bez żadnych klejów które potem trzeba by sprzątać powinno trzymać dobrze a nawet za dobrze. Do ABS z szybą polecam pędzelkiem nanieść cieniutką warstwę ABS rozpuszczonego w acetonie.