Wpis z mikrobloga

Witajcie, mam problem i prosiłbym o pomoc i doradztwo.
Złożyłem wniosek o darmowa nakładkę na twarz do quest 2
Przyjeli i wysłali, UPS z USA co mnie zdziwiło jako że gogle przyszły z EU
W poniedziałek były już w moim mieście i mały zostać dostarczone, we wtorek zmienił się status że jakiś problem.
Zadzwoniłem do UPS i powiedzieli że problem mają celnicy i że nie ma kwoty za paczkę i wogole jakieś problemy, ale powiedziałem że jest to gift że nic nie płaciłem i ewentualne opłaty to powinny być po stronie nadawc
Oddzwonili po 15 minutach że nadawca niby chce zwrot spowrotem paczki więc mają odeślac

Gdzieś na reddicie ktoś z zagranicy napisał że naliczyli mu jakieś duże oplaty dodatkowych i że nie powinno tak być i obowiązkowo kontaktować się z oculus

Właśnie proboje ticket wysłać do oculusa ale przekierowuje mnie na angielską wersję na której też składałem wniosek, czy jakoś w Polsce jest opcja się skontaktowac
Macie jakiś pomysł co zrobić?
#oculusquest
  • 3
@arcpl: Ja nic nie robiłem, paczka leżała w urzędzie jakieś 2-3 tygodnie, miała komunikat:

As requested by the receiver, we'll hold the package, and contact them for instruction before submitting for clearance. / We'll contact the sender or receiver about this delivery.


ale ze mną nikt się nie kontaktował, a ja do Oculusa też nie napisałem, olałem to kompletnie, a nagle kilka dni temu dostałem sms, że kurier dostarczy paczkę, no
Takie cos pisze teraz na stronie śledzenia

Firma UPS otrzymała zlecenie zmiany doręczenia, które zostanie przetworzone po zwrocie paczki do obiektu UPS. / Firma UPS skontaktuje się z nadawcą lub odbiorcą w związku z tym doręczeniem.