Wpis z mikrobloga

Temperatura, lekki kaszel (po kasłaniu lekki ból w klatce), przytkany nos, ból głowy i gałek ocznych. Saturacja na pulsoksymetrze napalcowym 89-93% (różowa ma 98). O 16 telewizyta i jakby co test. Zobaczymy czy dopadła mnie trzecia fala.
#koronawirus
#covid19
#poraumierac
  • 12
  • 0
@Galkovsky No jak przy grypie, ale wolę wiedzieć jakby co (chociażby z uwagi na kontakt z rodziną w podeszłym wieku obciążoną chorobami). A na głowę i tak już za późno.
jeszcze 1,5 roku temu wziąłbyś gripex lub fervex, poleżał dzień, dwa w domu i funkcjonował dalej, a teraz już niektórzy testamenty chcą pisać w takiej sytuacji XD


@DonCruzo: No i może się kurna ludzie nauczą żeby tak nie robić. Przecież to najglupsze co można zrobić - wziąć specyfik na objawy, poczuć się niby lepiej i iść zarażać dalej i nabawić się powikłań.
@DonCruzo: Ale właśnie chodzi o to że fervexy hamują objawy, a nadal jest się chorym. Grypa nie mija po 1-2 dniach. To że sobie obniżysz gorączkę i poczujesz się lepiej na lekach nie oznacza że jest się zdrowym. Nadal można zarazić innych.

Miałam tak kiedyś w pracy. Koleżanka była chora, nie było jej 4 dni ale poczuła się lepiej więc przyszła. A potem ją spędziłam 2 tygodnie w łóżku z chorobą,