Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wczoraj, dzisiaj leciał z #uk do Polski według nowych zasad i może powiedzieć jak wyglada kontrola na lotnisku, czy wystarczy mieć kwitek z powodem i potwierdzenie wizyty u lekarza czy drążą co, gdzie, jak, przecie pan nie umiera?
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bukiss: jak leciałem mniej niż miesiąc temu to policjant zapytał się o powód lotu i jak długo byłem w UK. Jako powód nic nie zmyślałem - powiedziałem że wracam do domu na stałe
@Volan: Dzięki za odpowiedź ale od wczoraj są nowe przepisy właśnie, że musisz iść na check-in najpierw mimo braku dodatkowego bagażu i przedstawić dokumenty z powodem i tak się właśnie zastanawiam czy to formalność będzie czy jednak nie
@bukiss: myślę że mając papier od lekarza czy umówioną wizytę możesz spać spokojnie. W razie czego powiesz że to twój lekarz prowadzący, a cała twoja dokumentacja medyczna leży w jego szufladzie
Mam nadzieję, że komuś pomoże. Leciałem wczoraj z Luton do Poznania, nie można było się odprawić normalnie przez telefon tylko jest się wezwanym wcześniej na check-in (jak w przypadku gdy mamy bagaż do odprawy). Myślałem, że tam właśnie będą sprawdzać dokumenty odnośnie powodu podróży i tak też było ale dosłownie tylko zobaczyli że mam kartkę wypełnioną z danymi (nikt nic nie czytał, sprawdzał, pytał) dali mi bilet i poszedłem do bramki, przy