Wpis z mikrobloga

  • 3
@r__k Jaka jest zasada tworzenia fenibimatywów? Są generowane losowo czy opierają się o jakieś zalożenia, dlaczego akurat chirurżka a nie chirurgica albo chirurgczyni która ma więcej wspólnego z oryginalnym odpowiednikiem?
  • Odpowiedz
@Amenotejiikara: Hę...? Po prostu napisałam, że w tym słowniku nie powinno się sprawdzać wyrazów. Może Ty z tej rady nie skorzystasz, skoro uważasz, że kierowała mną tylko "potrzeba wtrącenia swoich pięciu groszy", ale skorzysta ktoś inny, tak jak kiedyś ja. Chociaż wątpię, bo mało tu osób, które dbają o poprawność językową ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@r__k: kurdę no zagięłaś mnie :/

A na poważnie to nikt by nie miał z tym problemu gdyby ludzie oddolnie poczuli potrzebę ich używania i zaczęli to robić sami z siebie, ale to próbuje narzucić się odgórnie z powodów ideologicznych i szkaluje się ludzi, którzy nie widzą sensu w używaniu ich.
  • Odpowiedz
@r__k: no mi ostatnio znajoma wytykała, że jak tego nie używam to jestem niepewny swojej męskości i nienawidzę kobiet ¯\_(ツ)_/¯
A że z drugiej strony są prawackie trolle których jedynym argumentem jest "hehe lewaki tak mówią i w ogóle jak to brzmi xDD" no to cóż.
  • Odpowiedz
@trejn: nie ma jednej zasady na ten moment, standardowo używa się tego, co "lepiej brzmi" przez dodanie -ka lub -ini, stąd chirurżka, która jest najbardziej poprawną z zaproponowanych przez ciebie form (w języku polskim g wymienia się na ż)
  • Odpowiedz
@Amenotejiikara: niesamowite, że jest tu prawie 500 debili, którzy to zaplusowali. XD Nie ma słownika, który uwzględnia absolutnie każdy wyraz w języku polskim, a na dodatek sjp.pl to gówno tworzone przez ludzi jak typowe wykopki, zawiera hasła błędne lub nie zawiera tych oczywistych.
  • Odpowiedz
@r__k a mnie jako kobietę takie na siłę feminizowane słowa obrażają, ba, porównując to do ostatnio na cenzurowanym słowa murzyn wypada na tym samym poziomie. Kojarzy mi się z takim podstawowkowym "ta facetka znowu coś zadała", "ale z niej głupia psycholożka", "ty gościówa daj szluga". To po prostu jest nacechowane negatywnie, mam nadzieję że to się nie przyjmie :/ No i jak ktoś zauważył brzmi to infantylnie, jakby osoba była upośledzona.
  • Odpowiedz