Wpis z mikrobloga

Mirki. Jak łączyć druki PLA które będą się drgały?
Po lewej to była pierwsza próba, po jakimś czasie się luzowało.
Po prawej jest łącznik do śruby trapezowej i to już jakoś się trzymało, ale aktualnie nie potrzebuje robić takiego łącznika + nie chcę żeby to wystawało jakoś wysoko.
Macie jakieś swoje sposoby na coś takiego? Nie wszędzie mogę użyć kleju.
#druk3d #3dprinting #majsterkowanie #diy
Pobierz IceGoral - Mirki. Jak łączyć druki PLA które będą się drgały?
Po lewej to była pierw...
źródło: comment_1615225692uk9QpgjLXfamm1NDXxGhrZ.jpg
  • 22
klej do gwintow


@LotnikLatajacy: @melba: Ok sprawdzę tą opcję. Liczę, że może ktoś ma totalnie inni pomysł niż śruby i nakrętki i może się podzieli. Czasami będzie potrzeba w terenie zmienić jakąś część dlatego szukam też innych sposobów na coś takiego.
@IceGoral: no tutaj jest trochę problem bo PLA nie jest „stabilne”.
Takie połączenia które zrobiłeś są spoko ale dla ABS. PLA się podda po czasie.. Ja np jeśli masz chęci i możliwości - proponuje spróbować sobie kiedyś wydrukować to z ABSu, powinno być znacznie lepiej
@kajak98: możliwe, że będę zmieniał uchwyty do lidarów to wtedy sprawdzę ABS, teraz mam 3KG PLA na biurku i trochę późno to czytam. Myślę, że na dół pojazdu PLA wystarczy i jakoś dobrze to skręcę.
nakrętek samohamownych


podkładki kontrujące


taaa, ten, tego...

@IceGoral: przede wszystkim jak ktoś prawie trafił z nazwą - nakrętki samokontrujące, takie z wkładką poliamidową to pierwszy strzał. Jeżeli połączenie się poluzuje to one nie będą sie dalej same odkręcały.
Dalej, a właściwie najpierw, zapamiętaj - do każdego połączenia śrubowego dawaj podkładki. Pod łeb śruby i pod nakrętkę. To duże uproszczenie, ale załóż, że zawsze.
Ale to połączenie bedzie się luzowało podczas pracy,
@mc_hammer: dzięki za rady. Sporo osób mi mówiło o podkładkach ale zapominałem o nich albo po prostu nie chciało mi się sięgnąć do pudełka. Teraz po komentarzach widzę, że one sporo dają.
Mogę użyć przykładowo podkładki M3 i pod nią M5? Wtedy ta powierzchnia jest większa, a celuje w śruby M3, max M4.