Wpis z mikrobloga

potrzebuje wymienic wezyki elastyczne z wtyczka M10 w kranie kuchennym. Problem jest taki, ze gwinty do tych wezykow sa schowane dobre 20cm wglab rurki 37mm i za diabla nie da sie tam dostac kombinerkami. Czy istnieja jakies narzedzia do wykrecania takich rurek (sprawdzalem juz narzedzie do wykrecania kabli antenowych, ale nie pasuje :)

#hydraulika #uk
  • 11
  • 1
@Rafalski45: @janznetu: dokładnie tak robiłem że starym kranem w którym gwinty były wpuszczone kilka cm w głąb tak żeby tylko schować "wtyczkę", ale w nowym kranie jest to naprawdę głęboko i rurki się skręcają a gwint nie idzie. UK nie UK, wężyki są takie same jak w Polsce (wiem bo z Polski ściągałem jako że tu są tylko krótkie dostępne) tyle że tutejsi majstrowie najczęściej to robią na 10mm miedzi
@piwniczak Ja chciałem w łazience wymieniać i mnie to pokonało, niech kapie, nie będę wspierał spisku hydraulików z tymi dziwnymi rozwiązaniami. No ale jak wymyślisz jak odkręcić to wołaj!
@piwniczak: ja to juz nie wiem co ja widze. wydaje mi sie ze tam jest jakis allen key z bolcem w srodku (a moze to nie inbus tylko torx?)
tak jak ktos ci napisal, bierz to do b&q i zapytal czy maja taki klucz, to nie moze byc nic skomplikowanego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piwniczak: poszukaj w Google klucz do kranu, taki podłużny z dziurami. Jeżeli udało Ci się stare wykręcić, to nowe dokrecasz beż klucza, na maxa, daj wazeliny na uszczelkę i elo. Będzie na lata ( bo zima to nie wiem xD zartuje )