Wpis z mikrobloga

#policja
Kurde wiem, że to brzmi żałośnie ale pierwszy raz znalazłem się w takiej sytuacji i nw co robić pomoże ktoś proszę. Chciałem od razu zaznczyć, że pisałem to na prędce zdenerwowany i nw chciałem zasięgnąć waszego zdania co z tym fantem zrobić.

tl;dr:
Policja zachowała się nieprofesjonalnie i nadużyła środki przymusu bezpośredniego.

~21:16 Przy rondzie X zatrzymuje się radiowóz o numerze rejestracyjnym X. Z radiowozu wysiada policajnt który po wylegitymowaniu się prosi mnie abym udał się pod radiowóz w celu sprawdzenia czy nie jestem osobą poszukiwaną. (Na rondzie X umówiłem się z mamą, którą odbierałem z przystanku tramwajowego, aby móc razem wrócić do domu.) Odpowiadając na prośbę policajnta: odmówiłem tłumacząc się tym, że czekam na mamę, która miała być na przystanku tramwajowym o 21:21 i zapytałem czy mogę wydać sam dowód osobisty aby móc pozostać na widoku, aby moja mama się nie martwiła. Policjant odparł na to, żebym wykonywał polecenia bo w przeciwnym razie będzie musiał użyć środków przymusu bezpośredniego na co ja odparłem pytaniem o podstawę zatrzymania, która policajnt przedstawił j.w. Po wdaniu się w dyskusję i próbie przekonania policjanta do współpracy policajnt chwycił mnie za rękę i siłą zaprowadził do radiowozu. Nie stawiałem wtedy oporu, udałem się razem z policjantem. Chciałbym również zaznaczyc, że rozmawiałem wtedy przez telefon z moim ojcem. Będąc w radiowozie spytałem policjantów, czy mogę nagrać całe zajście na telefonie, ponieważ nie czułem się bezpiecznie siedząc na tylnim siedzeniu radiowozu będąc przepytywanym, na co uzyskałem odpowieź przeczącą - "Radiowóz jest pomieszczeniem służbowym". Po wydaniu dowodu osobistego i przekazaniu go innym z czterech obecnym w radiowozie policjantów zadzwoniła do mnie mama, która czekała na mnie od kilku minut i najwyraźniej zaczynała się martwić. Kiedy bez zastanowienia próbowałem odebrać telefon, aby uspokoić mamę jeden z policjantów wykręcił mi rękę i wyrwał telefon po czym rzucił go na siedzenie obok. W radiowozie policjanci zwracali się do mnie pogardliwie per ty, gdzie ja zwracałem się do nich per Pan. Próbowałem wytłumaczyć sytuację, że czekam na mamę która właśnie powinna być juz na rondzie X. Kazali mi się rozebrać, tj. zdjąć kurtkę i wyjąć wszytsko z kieszeni. Prosiłem przeszukujących mnie funkcjonariuszy o ponowne wylegitymowanie się, abym mógł spisać ich dane, na co pogardliwie odparli: "Trzeba było słuchać za pierwszym razem!". O ile mogło się wydawać, że "pyskowałem" to jedyne co robiłem to prosiłem o podanie powodu zatrzymania i przeszukania oraz wyrażałem poczucie niesprawiedliwości nie używając przy tym wulgaryzmów i wykonując polecenia. Po sprawdzeniu mojej tożsamości, wydaniu dokumentu i ubraniu się policjanci wyprosili mnie zradiowozu i zatrzasneli za mną przesuwne drzwi. Tak się złożyło, że moja mama była przed radiowozem, ponieważ tam właśnie się umówiliśmy. Moja mama podjęła próbę uzyskania wyjaśnień i uzasadnienia mojego zatrzymania. Prosiłem również ponownie o wylegitymowanie się policjantów. Jednak policajnt siedzący na siedzeniu pasażera z przodu po krótkiej wymianie zdań trzasnął drzwiami mi i mojej mamie przed twarzą po czym odjechał wraz z kolegami. Wcześniej udało mi się zrobić zdjęcie radiowozu.
Rebbag - #policja
Kurde wiem, że to brzmi żałośnie ale pierwszy raz znalazłem się w ...

źródło: comment_1614984141u55Z4zF1tDgw9USLNss2qn.jpg

Pobierz
  • 168
  • Odpowiedz
@Rebbag: poszukaj darmowej porady prawnej w swoim mieście i z prawnikiem obgadaj czy jest sens składać skargę. Samemu to możesz nic nie zdziałać a prawnik może coś pomoże
  • Odpowiedz
@Rebbag: jesli to prawda co piszesz,
to ja juz nie wiem jakich slow uzyc. jak sie #!$%@? ten kraj. gdzie ja zyje
te kundle powinny ci czapkowac, bo za to biora nasze pieniadze - za sluzenie i dbanie o nasze bezpieczenstwo
brak slow mirku
  • Odpowiedz
Skladaj skarge w odpowiednie miejsce, jest godzina i sa blachy takze latwo bedzie ustalic kto byl na sluzbie tego dnia. Gora uwielbia wysylac wytyki do policjantow, bo im trzepie po wyplacie ...wiesz ...oszczednosci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rebbag: Spotkały mnie z 3 podobne sytuacje między 18 a 23 r. życia. Co ci mogę powiedzieć, jeśli nie masz dowodów, że taka sytuacja zaistniała to nie zrobisz nic. Druga sprawa nawet jeśli masz dowody to szanse, że milicjanci zostaną ukarani albo dostaniesz jakieś odszkodowanie są mniejsze niż na wygraną 6 w lotto.

Na przyszłość radzę nie wdawać się w dyskusję z milicją, bo to nigdy nic nie daje. A oni
  • Odpowiedz
  • 15
@r4do5: Wow, bardzo rzetelna i skrzętnie napisana odpowiedź. Nawet nie wiem co mam powiedzieć. Bardzo podniosłeś mnie na duchu. Jedyne co mi przychodzi na myśl to dziękuje! Nawet nie wiesz ile to dla mnie znaczy.
  • Odpowiedz
@r4do5: To są twoje prawa? Ubieraj się dojrzale i miej w samochodzie czysto? To już jest jakaś paranoja. Serio. Mam 37 lat i mogę chodzić sobie w bluzie w kapturze i dresach jak mam na to ochotę. Mogę mieć nawet założony kaptur na głowę i #!$%@? to komuś do tego. W samochodzie który ma ważny przegląd i jest sprawny technicznie będę miał #!$%@? bo mogę, bo to jest prywatna własność. Może
  • Odpowiedz
@Rebbag: Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Pisz im na miala cała sytuację. Stosowali nie środki przymusu bezpośredniego tylko zwykła przemoc wobec ciebie. Oo ustaleniu ich danych możesz im nawet wytoczyć cywilny proces. Generalnie to są ludzie z łapanki, Patoka która po prostu była sprawa fizyczną i dali im mundur to się wożą. Społeczeństwo musi jak najszybciej przystawić te formacje do pionu bo zrobiło się bardzo niebezpiecznie.
  • Odpowiedz
r4do5: no to jeszcze im pozwól zmusić siebie do zrobienia laski. Co za brednie napisałeś. Obywatel ma swoje prawa. To że oni ich nie przestrzegają to nie znaczy, że mamy to jako normę traktować i jak to ująłeś "pogodzić się" z tym. Beka. xD W ogóle w twojej wypowiedzi to sensowne zdania przeplatają się z lol contentem. Ubieraj się dojrzałe bo co,? Bo jakiś gangster z odznaka policyjna może poczuć się urażony
  • Odpowiedz
@r4do5: Nie pomyśl sobie, że Cię chciałem zaatakować czy coś. Po prostu #!$%@? mnie to, że dochodzi do tego że banda imbecyli potrafi kompletnie wypaczyć wizerunek służb które powinny być szanowane i conajmniej tolerowane.
  • Odpowiedz
IgnacyLoyola Niezgodne z prawe jest ich szukanie problemów na siłę, brak empatii, brak sensowności w działaniu, chamskie odżywki. Niestety dla ludzi z głowami niewolników to jest niepojęte, że można inaczej. ¯_(ツ)
  • Odpowiedz
@moods: @RitmoXL:
Się znaleźli dzielni wojownicy z za ekranu. Czy ja piszę, że to jest normalne? Jak chcesz mieć częstsze kontrole to się ubieraj jak chcesz i jeźdź czym chcesz. Ja wolę mieć rzadsze spotkania z policją, bo zawsze to jest strata czasu i możliwe zaglądanie do gaci albo szukanie dziury w całym.

Kontrola milicyjne to nie jest dobry moment na walczenie o swoje prawa, chyba, że chcesz jeszcze dostać
  • Odpowiedz
Z tego opisu policjanci nie zrobili nic co byłoby niezgodne z prawem.


@Ignacy_Loyola: Od kiedy kontrola osobista przypadkowo wytypowanych obywateli, w dodatku przeprowadzana w sposób uciążliwy, jest legalna?
  • Odpowiedz
@r4do5 Częstsze kontrolę są przez to miśku, że komendanci są ciśnięci żeby mieć wyniki i posyłają ludzi na ulicę, a ci z braku laku utrudniają zwykłym ludziom życie i bardzo często czepiają się o byle co Bogu ducha winnych ludziom. Twoja postawa nie jest zła całkowicie bo nie warto często prowadzić z nimi dyskusji i to jest fakt, ale sorry jak piszesz mi tutaj że mam się ubierać tak albo tak bo
  • Odpowiedz
  • 1
@Ignacy_Loyola: Poza tym post nie miał na celu krytykowanie czynności jakie podjęli policjanci tylko sposobu ich przeprowadzenia. Byłem traktowany z pogardą, jak kryminalista. Pomimo moich tłumaczeń ze jestem umówimy i chęci dogadania się za wszelka cenę chcieli mnie pod radiowóz.
  • Odpowiedz