Wpis z mikrobloga

Za 3 tygodnie rozpoczną się eliminacje do MŚ, które odbędą się w przyszłym roku w Katarze.

1. Z Europy pojedzie 13 zespołów (10 zwycięzców grup oraz 3 zespoły, które wygrają baraże).

2. Do baraży zakwalifikują się zdobywcy drugich miejsc oraz 2 najwyżej zklasyfikowanych zwycięzców grup ostatniej edycji Ligi Narodów, które nie zdobędą pierwszego lub drugiego miejsca (swoje grupy wygrały m.in. Francja, Hiszpania, Belgia, Włochy, Austria, Czechy, Walia, Węgry).

Kto wg mnie na dzisiaj jedzie na mundial?
Sprawdźmy grupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Grupa A: Portugalia, Serbia, Irlandia, Luksemburg, Azerbejdżan
Portugalia z pierwszego, Serbia baraże

Grupa B: Hiszpania, Szwecja, Grecja, Gruzja, Kosowo
Hiszpania z pierwszego, Szwecja baraże

Grupa C: Włochy, Szwajcaria, Irlandia Północna, Bułgaria, Litwa
Włochy z pierwszego, Szwajcaria baraże

Grupa D: Francja, Ukraina, Finlandia, Bośnia i Hercegowina, Kazachstan
Francja z pierwszego, Ukraina baraże

Grupa E: Belgia, Walia, Czechy, Białoruś, Estonia
Belgia z pierwszego, Walia baraże

Grupa F: Dania, Austria, Szkocja, Izrael, Wyspy Owcze, Mołdawia
Dania z pierwszego, Austria baraże

Grupa G: Holandia, Turcja, Norwegia, Czarnogóra, Łotwa, Gibraltar
Holandia z pierwszego, Norwegia baraże

Grupa H: Chorwacja, Słowacja, Rosja, Słowenia, Cypr, Malta
Chorwacja z pierwszego, Rosja baraże

Grupa I: Anglia, Polska, Węgry, Albania, Andora, San Marino
Anglia z pierwszego, Polska baraże

Grupa J: Niemcy, Rumunia, Islandia, Macedonia Północna, Liechtenstein
Niemcy z pierwszego, Islandia baraże

Czyli z drugich miejsc mamy: Serbię, Szwecję, Szwajcarię, Ukrainę, Walię, Austrię, Norwegię, Rosję, Polskę, Islandię.

Zostały 2 miejsca w barażach. Na dzisiaj wg mnie dołączają do nich Czechy i Węgry (przypominam, że wygrali swoje grupy w Lidze Narodów).

I teraz kto na dzisiaj ma awans z baraży: Dla mnie pewniak to Szwajcaria i mam teraz problem z dwoma pozostałymi miejscami. Moim zdaniem, powalczą o nie: Polska, Walia, Szwecja i Ukraina.
A wy co sądzicie?
Jeżeli dotarłeś do końca moich wypocin, będzie mi bardzo miło :)
#mecz #pilkanozna #reprezentacja
  • 13
@smialson: Myślę, że jedynie Dania i Austria mogą się zamienić miejscami, ale to takie niewielkie szanse bo i tak 60-40 dla Danii na wygraną wg mnie. A te 2 miejsca z baraży? Uważam, że Islandia i Austria nie będą się za bardzo liczyły, a reszta loteria :D
@STL9: Dania to cholernie solidna ekipa, w 2019 i 2020 roku przegrała tylko 2 mecze o punkty (z Belgami). Jeżeli nie wygrają grupy, to będzie dla mnie spora niespodzianka.
A co Austrii i Islandii - co do pierwszych raczej wątpliwości nie mam, ale z Islandią już tak - może Rumunia ich prześcignie, tu miałem największego mind fucka.
@Anck-Su-Namun: Czechy i Walia są w dobrej sytuacji, bo nawet jak któraś z tych ekip nie zajmie drugiego miejsca, to i tak prawdopodobnie zagra w barażach, bo wygrały swoje grupy w Lidze Narodów. Więc uważam, że te obydwie reprezentacje wystąpią w play-offach.
Turcja niby drugi koszyk, ale Norwegia jest na fali wznoszącej (wiadomo dzięki komu).
Jedynym dla mnie pewniakiem z 2. miejsca jest Szwajcaria.
@smialson: Może Norwegia jeśli Ci tych kilku młodych zdolnych (w tym jeden wybitny czyli Haaland) będzie w stanie pociągnąć zespół. Ogólnie oni maja bardzo zdolne pokolenie <23 roku życia, wiec co pół roku pokazuje się światu jakiś zdolny Norweg
@KiedysBilemRekordyWDeluxeSkiJump: @smialson: Wyobraźmy sobie w barażu Norwegię na wyjeździe i potem Ukrainę u siebie. Przecież to będzie combo, a odstęp meczowy 3-4 dni.
PS. Dla mnie pewniaki - Szwajcaria, Szwecja i chyba Polska bo Rosja ostatnio ma dołek (lanie 5:0 od Serbii, konflikt Stacha z Dzyubą) a Ukraina to niby mocna ale jakoś w decydującym momencie im się nie powodzi.
@Aik32fr45yd: Baraże tak nie działają. Przegrywamy jeden mecz i odpadamy (bo 12 zespołów jest podzielonych na 4 segmenty w systemie pucharowym, 2 półfinały i finał).
Szwajcaria powinna awansować - najsilniejszy zespół z drugiego koszyka, regularny uczestnik wielkich imprez.
Szwecja - ćwierćfinalista ostatniego mundialu, będą się liczyć w walce o bilety.
Ukraina - bardzo ciekawa ekipa, potrafili wygrać grupę el. do Euro z Portugalią czy ograć Hiszpanów w ostatniej edycji Ligi Narodów.
@smialson: Wiem, mi chodzi o to że taki scenariusz taki może być, chodzi mi o to że możemy najpierw wylosować w półfinale Norwegię a potem w drugiej drabince dostaniemy kogoś z pary w finale np. Ukraina - Czechy
Ale zobaczymy jak to wyjdzie z nami
Dlatego moim zdaniem Szwajcaria, Szwecja, Polska pojedzie z tych baraży. 3 ekipy jadą z baraży bo 10 z 1 miejsc a UEFA będzie miała 13 dla
@Aik32fr45yd: A no może być tak. Dlatego trzeba patrzeć na inne ekipy zajmujące drugie miejsca. Każdy punkt się liczy, bo na tej podstawie będą rozstawione drużyny przed losowaniem play-offów.
Szwajcaria, Polska, Ukraina/Szwecja - tak na dzisiaj bym obstawiał ( ͡° ͜ʖ ͡°)