Wpis z mikrobloga

#chiny #import #vat #clo #alibaba #aliexpress
Cześć Mirki,
Chcę kupić od z Alibaby maszynę na firmę. Słyszałem, że są jakieś firmy które oferują usługi w zakresie ogarnięcia chińskiej faktury.
1. Gdzie tego szukać?
Jeśli nie skorzystam z takich usług to mam kilka pytań.
2. W jaki sposób mam stwierdzić, że sprzęt który kupuję wpada w którąś konkretną kategorię cła? Chińczyk pewnie wpisze o co poproszę, ale ja nie jestem w stanie ogarnąć pod którą kategorię maszyna powinna podchodzić.
3. Gdzieś czytałem, że jakiś urzędnik (jaki?) może się interesować jakimiś certyfikatami. Wiecie o co chodzi? Ja maszyny nie będę dalej sprzedawać i choćby miała na mnie spaść i zgnieść, to wolałbym, żeby było to moja sprawą.
4. Ponoć rozładunek w Hamburgu dużo zmienia. Prawda to?
  • 2
  • Odpowiedz
Ja maszyny nie będę dalej sprzedawać i choćby miała na mnie spaść i zgnieść, to wolałbym, żeby było to moja sprawą.


@kiciek: #!$%@? to obchodzi, ma byc bezpiecznie dla kazdego juz od przekroczenia granicy. Jesli to maszyna to zainteresuj sie dyrektywa maszynowa.
  • Odpowiedz
@kiciek: do importu w PL potrzebujesz agencji celnej oraz założonego numeru EORI.
Potrzebne tłumaczenie faktury, koszty transportu do wyliczenia kwot cła (brane na podstawie taryfikacji z hs kodu z systemu isztar np).
Musisz mieć tez warunki incoterms na fakturze - co do Hamburga to tam masz odroczenie należności celnych - chyba dłuższe niż w PL ale nie pamietam dokładnie. Poza tym do Hamburga zawija więcej statków, ale potrzebujesz agencji co
  • Odpowiedz