Wpis z mikrobloga

Dziś na fame mma walka bokserska (chociaż bokserska to złe słowo, bo jeden z zawodników nie ma za wiele wspólnego z boksem), czyli to co lubię najbardziej. Lubię też analizować walki w których wykop ma swojego faworyta, a ja wiem, że jest na odwrót. Tu akurat sprawa nie jest zbyt skomplikowana, ponieważ mamy walkę byłego boksera, brązowego medalistę mistrzostw Polski, zwycięzcę wielu lokalnych turniejów i reprezentanta Polski w elitarnych rozgrywkach wsb, a przeciw niemu staje debiutant, który na dodatek ma nawyki z zupełnie innego sportu.
Poza przewagą czysto sportową, Kasjusz ma również przewagę warunków fizycznych, a jego styl walki to jest boxer-puncher. Niestety stylu walki Normana nie można określić, ponieważ Parke w ogóle nie jest bokserem, więc najbezpieczniej jest przyjąć, że układ styli również jest korzystny dla Kasjusza. Parke z pewnością ma przewagę w atletyce, ale ta może być zneutralizowana warunkami fizycznymi Kasjusza. Parke też może być na początku szybszy, ale Kasjusz w odpowiedzi ma świetny timing. Siła ciosu na korzyść Kasjusza, dodatkowo nie wiemy ile Parke może w boksie przyjąć, ciosy tam są wiele bardziej skoncentrowane na głowie niż w mma, dlatego najbezpieczniej założyć, że odczuwalność ciosów Kasjusza będzie duża.
W zasadzie nie wiem na ile rund walka jest zakontraktowana, ale najprawdopodobniej Parke dobrze zacznie, a z biegiem czasu będzie co raz bardziej karcony, ponieważ w rzeczywistości nie ma on atutów na taką walkę.

Jeśli ktoś ma ochotę wyśmiać mój typ to proszę bardzo, chętnie po walce poczytam komentarze, żeby sam się pośmiać :D
#famemma
  • 10