Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mordeczki, czy to normalne, że prędkośc (m.in. zapisu) na dysku SSD spada dość znacznie jeśli znajduje się na nim duża ilość plików (zwłaszcza małych/drobnych)?
Zrobiłem test, sfotmatowałem SSD i total wipe - zapis w granicach 700MB/s (odczyt ~2GB/s). Przywróciłem system z obrazu wraz z danymi i pręskość zapisu w granicach ~60MB/s. Czy to normalne? :/

#komputery #informatyka #ssd
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LazyInitializationException: nie było żadnych aktualizacji, bo ja robiłem benchmark dysku z zewnętrznego systemu WinPE. Jak był dysk czysty to ~700MB/s, a po przywrócelniu ~60MB/s.
Do benchmarków różnie. Głównie ATTO SSD Benchmark. Ale używalem też AS SSD Benchmark i CrystalMarka też. Tylko, że tych wyników z dwóch ostatnich nie widać zbyt szczegółowo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A kilka dni temu zakupiłem Samsunga 970 Evo Plus 500GB. Zobaczymy czy coś pomoże. Ale tak jak mówię, puściłem benchmarka z zewnętrznego systemu, wystarczyło tylko kopię z danymi przywrócić i prędkości dysku umarły ;/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rKle: na radiator w tym ultrabooku chyba nie ma miejsca :/ Ale pamiętam, że przy pracy działał w przedziale 50 - 57 stopni. Jak dużo z dysku korzystałem to bywało koło 60.
Założyłem Evo, teraz mam ok. 56, ale to z racji, że aktualizacje lecą, sterowniki i indeksowanie się włączyło.