Wpis z mikrobloga

Czy jeden z poniżyszch piasków będzie nadawał się do piaskowania alufelg, nie niszcząc ich powierzchni?
Tańszy - https://www.obi.pl/materialy-sypkie/kreisel-piasek-kwarcowy-dekoracyjny/p/5272968
Droższy - https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/urzadzenia-pneumatyczne/narzedzia-pneumatyczne/pistolety-do-piaskowania-i-akcesoria/piasek-od-piaskowania-018297/

Ile takich worków kupić aby wypiaskować 4 18tki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#majsterkowanie #piaskowanie #motoryzacja
  • 6
@Bednarek: To wszystko zależy.
Po pierwsze, alufelgi można jak najbardziej piaskować, tylko będziesz miał bardziej rozwiniętą powierzchnię.
Zużycie piasku zależy od kształtu alufelg i grubości powłok lakierniczych jakie na nich są. Proste alufelgi np. pięcioramienne oblecisz w miarę szybko i zużyjesz mniej piasku, a w takich szprychówkach to będziesz się bawił z zakamarkami.
Piasek - im drobniejszy, tym mniej rozwiniesz powierzchnię przy piaskowaniu, czyli im drobniejszy tym będą gładsze.
Na jakiekolwiek
@Strigiformesman: mam piaskarkę syfonową i kompresor. W mojej okolicy najtaniej 260zł samo piaskowanie, wypytałem chyba wszystkie firmy. Poza tym bardzo lubię majsterkować w garażu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Felgi niestety mają dużo zakamarków ale nie zamierzam się poddawać. Czy znasz się na tym i jesteś w stanie powiedzieć czy jeden z tych dwóch piasków które wrzuciłem będą się nadawały?
@Bednarek: Tą piaskarką powinieneś już dać radę.
A co chcesz później zrobić z tymi felgami?
Jak chcesz robić jakieś polerowane ranty czy inne zabawy to musisz schodzić ze średnicą ścierniwa.
Jak chcesz po prostu zedrzeć stare powłoki i pomalować felgi na nowo to nie powinno być problemu.
Ten piasek z juli jest cholernie drogi (a jednak to zwykły piasek). Polecałbym Ci wziąć na początek z jeden worek tego zwykłego kwarcowego i
@Strigiformesman: dzięki za rady, oczywiście w maskę zamierzam zainwestować. Felgi planowałem wypiaskować aby dobrze pozbyć się starej powłoki lakierniczej, następnie planuję uzupełnić szpachlówką z aluminium ubytki w rantach i przelecieć farbą przy pomocy kompresora. Trochę mało jest informacji o piaskowaniu w necie. Zwrócę uwagę jeszcze na Piaski z Allegro aczkolwiek jest ryzyko ze 25 cy 50kg to będzie za malo