Wpis z mikrobloga

@ZaplutyKarzelReakcji nie wiem czy wiesz, ale jak zauważa nawet autor(ka) posta na ig, zarówno PROFESOR Miodek jak i PROFESOR Bralczyk, którzy są wciąż aktywnymi i aktualizującymi swą wiedzę JĘZYKOZNAWCAMI twierdzą, że w języku polskim słowo murzyn nie ma negatywnego charakteru. No ale nie, random z internetów wie lepiej. Zapewne też random, który twierdzi, że tęcza i cipok-maryjka nie obrażają. Ja tam wierzący nie jestem, ale gdybym był to pewnie bym się #!$%@?ł
  • Odpowiedz
@Viking-: Jeszcze mogłeś dopisać, ze pewnie jestem Żydem i zjadam dzieci z macą wtedy już w ogóle nie musiałbyś mi odpowiadać i mógłbyś mnie tylko zwyzywać.

Ja nie stwierdzałem nigdzie czy to słowo ma pejoratywny wydźwięk czy nie. Pokazywałem tylko bezzasadność argumentów/ciekawostek tam przywołanych. Jakie znaczenie ma to czy kiedyś generał miał taka ksywę albo jaka jest etymologia tego słowa? Zadne
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji nie wyzywam i nie obrażam ludzi tylko dlatego, że się nie zgadzam z ich zdaniem. Zwracam tylko uwagę, że "argument #!$%@?" choć prawdziwy to jest lekko nie trafiony. Co innego zmiana znaczenia słowa, lub nawet bardziej zmiana jego rozumienia. Kolejnym takim przykładem może być "czerstwy". Problem w tym, że ktoś stara się dopisywać ideologię pod wymyśloną teorię, zrównuje słowo "murzyn" z angielskim "nigger," które ma polski odpowiednik w słowie "czarnuch".
  • Odpowiedz