Wpis z mikrobloga

@Antekamb: no tak, #trading212 pokazuje wszystkie transakcje jako OTC albo ATV (At-the-trading-venue) . Biorąc pod uwagę, że nawet gdy transakcje są OTC to prawa do dywidend przysługują tak samo jako z ATV to należy wskazać giełdę właściwą akcji. Przykładowo transakcja zakupu MSFT OTC to nadal NASDAQ. Chyba, że chodzi Ci o inny przypadek?
  • Odpowiedz
Prawdę powiedziawszy to nie do końca to rozumiem. Mam np transakcje na spółce ALPP. jest ona oznaczona jako gielda INNA. Mam to zmienić na Nasdaq? Mam też inne OTC oraz takie co są z normalnej giełdy.
  • Odpowiedz
@Antekamb: ok widzę na tym przykładzie, że ALPP była notowana na OTCQB. W tym wypadku po prostu wskaż INNA i podaj kraj siedziby spółki. Ta giełda handluje do ostatniego dnia roku więc ostatnim dniem roku podatkowego jest przykładowo 29.12.2020 za ostatni rok. Konfiguracja INNA to najczęściej używana konfiguracja - która ma identyczne dni handlowe jak akurat ta.
  • Odpowiedz
@pur3pwnage: ok, zrobiłem tak: przy giełdzie INNA wpisałem państwo STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI lub KANADA (dużymi). W ostatecznym wyliczeniu Państwo uzyskania dochodu | PIT/ZG B.6 Pokazuje mi Kanadę. Nie pokazuje USA a mam tez akcje z Nasdaq i NYSE. Tak ma być?
  • Odpowiedz