Wpis z mikrobloga

Zgodnie z zapowiedzia czas na analize Frontier Communications Corporation (FTR). Frontier Communications Corporation jest dostawcą usług komunikacyjnych w Stanach Zjednoczonych. Spółka oferuje szereg usług komunikacyjnych dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Oferuje klientom konsumenckim usługi szerokopasmowe, wideo, głosowe i inne usługi i produkty poprzez połączenie sieci światłowodowych i miedzianych. Firma zapewnia również Ethernet i tradycyjne usługi oparte na obwodach; sieci rozległe definiowane programowo, rozwiązania Wi-Fi i rozwiązania IT w chmurze, usługi głosowe i Unified Communications as a Service (UCaaS) oraz Voice over Internet Protocol (VoIP), a także rozwiązania sprzętowe i sieciowe oraz usługi dla małych i średnich firm i dużych przedsiębiorstw. Obsługuje około 4,1 miliona klientów i 3,5 miliona abonentów usług szerokopasmowych w 29 stanach. Firma była wcześniej znana jako Citizens Communications Company i zmieniła nazwę na Frontier Communications Corporation w lipcu 2008 roku. Frontier Communications Corporation została założona w 1935 roku i ma siedzibę w Norwalk w stanie Connecticut.
14 kwietnia 2020 r.Frontier Communications Corporation wraz z podmiotami powiązanymi złożył dobrowolną petycję o reorganizację na podstawie artykułu 11 w sądzie upadłościowym Stanów Zjednoczonych w południowym dystrykcie Nowego Jorku. Co doprowadziło do tego stanu? W 2016 roku Frontier kupił infrastrukturę od podmiotu Verizon o wartości 10.5 miliarda dolarów. Pomimo oczekiwań co do przyszłego wzrostu przychodów, finansowanie tej transakcji spowodowało deficyt gotówkowy. Kolejna przyczyna problemów finansowych Frontier był spadek rynku dostawców telewizji satelitarnej i kablowej. W ciągu ostatnich kilku lat sprzedaż spadała z roku na rok w związku z rosnącą popularnością innych form na przykład streamingiem wraz z aplikacjami takimi jak Netflix czy Amazon Prime. Przyczyn obecnego stanu jest mnóstwo, a zależy mi na tym żeby moje analizy były merytoryczne ale i zwięzłe. Na podstawie mojego DD wygląda na to, ze Frontier nie nadazal za szybko rozwijajacym sie rynkiem komunikacyjnym, dodatkowo prowadził bardzo złą politykę finansowa, nie uwzględniając ryzyka spadku obrotów w przyszłości.
15 stycznia 2021 r. Frontier Communications Corporation ogłosiło, że uzyskało zgodę Federalnej Komisji Łączności (FCC) na restrukturyzację na podstawie Rozdziału 11. Frontier ma teraz zezwolenia regulacyjne lub pozytywne ustalenia dla swoich wymaganych wniosków o zmianę kontroli związanych z nadzorowaną sądowo restrukturyzacją z FCC i 13 stanów: Arizona, Georgia, Illinois, Minnesota, Mississippi, Nebraska, Nevada, Nowy Jork, Ohio, Karolina Południowa, Teksas, Utah i Wirginia. Frontier spodziewa się, że szybko sfinalizuje transakcje rozważane w ramach wcześniej potwierdzonego planu reorganizacji i zacznie wdrażanie jeszcze na początku 2021 roku. Frontier zmniejszy swoje całkowite niespłacone zadłużenie o ponad 10 miliardów dolarów i będzie postępować ze zwiększoną elastycznością finansową, aby wspierać ciągłe inwestycje w poprawę obsługi klienta i długoterminowy wzrost. „Wciąż dokonujemy znaczących postępów w konstruktywnej współpracy z regulatorami na całym obszarze naszych usług, a ta zgoda FCC jest kamieniem milowym” - powiedział Bernie Han, prezes i dyrektor generalny. Jonathan Spalter, prezes i dyrektor generalny USTelecom powiedział: „Cieszymy się z pozytywnej decyzji FCC w sprawie Frontier. Bardziej niż kiedykolwiek Frontier pełni istotną funkcję w dostarczaniu podstawowych usług telekomunikacyjnych. Ta decyzja jest ważnym krokiem w kierunku pomyślnego zakończenia restrukturyzacji firmy, umożliwiając jej dalsze świadczenie usług swoim klientom i tworzenie korzyści dla społeczności w całych Stanach Zjednoczonych”. Kolejna dobra wiadomość na temat Frontier pojawiła sie 15 grudnia 2020 roku. Grupa Vodafone ogłosiła, że Nick Jeffery, CEO Vodafone UK, przejmie nową rolę poza firmą i odejdzie 21 lutego. Frontier Communications wyznaczył go osobno na swojego nowego CEO, który zastąpi Berniego Hana, który odejdzie 1 marca. „Jestem zaszczycony, że zostałem mianowany kolejnym dyrektorem generalnym Frontier i jestem podekscytowany, mogąc przewodzic firmie w kolejnej fazie. Frontier posiada unikalny zestaw aktywów i utrzymuje konkurencyjny rynek. Natychmiast skupię się na obsłudze naszych klientów w miarę ulepszania sieci inwestycyjnej w nasz obecny zasięg i na sąsiednich rynkach, jednocześnie budując doskonałość operacyjną w całej organizacji. Zależy mi na zapewnieniu światowej klasy obsługi klienta. Nie mogę się doczekać rozmowy i spotkania z naszymi pracownikami podczas pracy z Berniem, Zarządem i zespołem kierowniczym aby zapewnić płynne przejście ”.
Według mnie kolejny rok będzie decydujący dla Frontier Comunnication. Maja dobry plan oszczędnościowy i reorganizacyjny, dodatkowo 9% przychodów spółki to dotacje rządowe, które sa pewnym źródłem dochodu. Jeżeli uda im sie zmniejszyć dług zgodnie z zapowiedziami cena akcji na pewno wzroście. Z drugiej strony Frontier ma ograniczony budżet, a wiele potrzeb głównie zredukowanie zadluzenia ale także inwestycje itp. Sam nigdy nie inwestowałem w podupadające spółki i wydaje mi sie, ze obecnie nie jest to najlepszy moment ale to pozostawiam do waszej oceny.
Informacje finansowe Frontier Communications Corporation (FTR) (12 miesiecy)
Obrot calkowity 8.1 miliarda dolarow
Przychod brutto 5.05 miliarda dolarow
Dochod -1.5 miliarda dolarow
Koszty operacyjne 3.6 miliarda dolarow

Chcesz byc wolany do kolejnych analiz?

Zapisz sie TUTAJ i zaplusuj wpis. Cofnij plusa jesli nie chcesz byc juz wolany.

#gielda #pennystock
JesseJackson - Zgodnie z zapowiedzia czas na analize Frontier Communications Corporat...

źródło: comment_1614513556vmk9G7L7q3rEYq8HRknNvY.jpg

Pobierz
  • 8
@wersalski_kasztan: Ja nie inwestuje w spolki bankrutujace. Zrobilem analize Frontier ze wzgledu na wynik glosowania. Na ta chwile obserwuje juz 3 innych gigantow, ktorzy przez Covid moga zbankrutowac. Jezeli pojawia sie na ich temat jakies ciekawe newsy bedzie analiza. Dodam jeszcze ze znalazlem analize pewnego funduszu, ktory na poczatku 2016 przewidzial bankructwo Frontier Communications. Czyli w momencie gdy akcje byly warte 86$, i dokladnie przewidzieli date bakructwa na 2020 rok. Ciekawe