Wpis z mikrobloga

10 000 zł, łaskawca się znalazł xD może by tak 30 000 zł czyli tyle ile Budka i jego kumple mają? xD w ogóle co to jest za absurd, że posłowie mają prawie 4 RAZY WIĘKSZĄ kwotę wolną od podatku, niż ludzie dzięki którym mają co włożyć do garnka.
A druga sprawa - jaką mam gwarancję, że to spełnią xD w 2007 miało być 3x15, a wyszło z tego, że m.in. podwyżka VATu do 23% która trwa do dziś xD
Jak już coś PO proponuje, to niech to nie będzie jakiś ochłap dla plebsu
#polityka #bekazpo #neuropaczyta
marv0oo - 10 000 zł, łaskawca się znalazł xD może by tak 30 000 zł czyli tyle ile Bud...

źródło: comment_1614466081tBV2RsVk2vCutEK1LsiDah.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@marv0oo: masz na myśli 10 razy większą kwotę wolną od podatku, bo już jeden taką moją wiadomość usunął:
Jak ktoś uważa, że kwota wolna od podatku wynosi w polsce 8000 zł to zasługuje na to by być rządzonym przez PiS
  • Odpowiedz
@dyslexicaxle: podałem "oficjalną" kwotę. Ale jak chcesz, to mogę zmienić - Borys budka proponuje 3 razy większą od obecnej kwoty, a sam ma DZIESIĘĆ razy większą kwotę.
Lepiej?
  • Odpowiedz
@marv0oo: Lepiej. Szczególnie, że niektórzy nie mają tej kwoty wcale. Z tej perspektywy JEŻELI nie byłoby kruczków w pisowskim stylu to dla tych osób kwota się zwiększa o 10 000 lub nieskończoną ilość razy.
  • Odpowiedz
@marv0oo: kwota wolna powinna być procentem - może minimalnego wynagrodzenia, średniego wynagrodzenia, dopóki będzie to konkretna kwota nie ma co mówić o zmianie. Przy konkretnej kwocie znowu zamrożą na 10 lat i po tych 10 latach łaskawie dadzą jakiś ochłap.
  • Odpowiedz
@Bodziuu: idąc dalej, wszystkie progi, podatki, zapomogi, limity powinny być procentowe i uzależnione od zmian, ale moment w którym jeden z polityków stwierdził, że jak się obieca kilka tysięcy, które są większe od kilku procent w danym momencie to będzie można kupić wyborców a inflacja i tak to zje, to moment w którym przegraliśmy jako społeczeństwo. Tego nie pokonasz bo do tego potrzeba pracy u podstaw, która wymaga poświęceń.
  • Odpowiedz
@dyslexicaxle: W Polsce i tak to rząd obejdzie jak ze średnią krajową na podstawie której wyliczają składki ZUS. Jak będzie trzeba to średnia krajowa policzą z 1% najbogatszych. A jakbyś jako obywatel coś miał dostać to zastosują odwrotną metodologię.
  • Odpowiedz