Wpis z mikrobloga

Goście od układania styropianu zapili i nie przyszli mi układać styropianu - pierwsza warstwa pod wylewkę - 6cm.
No i postanowiłem, że zrobię to sam. Plan jest taki:

1. wyczyszczenie płyty fundamentowej, odkurzenie odkurzaczem
2. ułożenie folii PE czarnej 9 (i tutaj jest rozjazd bo mądre książki mówią, że powinna być jeszcze warstwa polimerowo bitumiczna, ale nigdzie nie mogłem kupić), wywienięcie folii na ścianę
3. Ułożenie styropianu
5. Docięcie styropianu nożem albo lisicą
6. Piana w rogach pokoju

Na co zwrócić uwagę? Z czym uważać?

#budujzwykopem #budownictwo #remontujzwykopem #posadzki
  • 11
@przystan-na-wyspie a gdzie biała (lub żółta przy podlogowce) pianka poliuretanowa do minimalizowania naprężeń ? Przecież będzie ci wylewka pękać. Kładź ja z naddatkiem od planowanego poziomu wylewki (potem dotkniesz nożykiem) - fajnie wychodzi klejem na gorąco
@przystan-na-wyspie: folia na styropian nie pod, folia pełni fukncję poślizgową dla wylewki

Co do odkurzania jak masz czas to spoko, ale wystarczy przemieść podłogę z grubszych zabrudzeń/gruzów i starczy, kurz nie przeszkadza

@gruby_mbl: totalna bzdura pokazana na tym filmiku
po pierwsze izolacja z foli budowlanej to jak mowienie ze stringi zakrywaja dupe
po drugie izolacja pozioma plyty fundamentowej a na co to komu potrzebne??
po trzecie jak juz się robi
@przystan-na-wyspie: styropianowi nie zaszkodzu woda a tylko on bedzie mial kontakt z plyta fundamentowa wiec nie trzeba dawac, ale jak chcesz to nikt nie zabroni ale imho szkoda czasu

@gruby_mbl: glupszej teori w zyciu nie slyszalem, wziete z forum muratora??
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kyzio: to nie teoria. Ale widać już Twój poziom wiedzy jak innych obrażasz forum muratora. Ty zapewne fachowiec co od lat tak robi i wszystko super xD