Wpis z mikrobloga

Miraski, mój staruszek już niedomaga i chciałbym coś z tym zrobić, głównie objawia się tym że przy kilku uruchomianych aplikacjach zużycie procesora to 95-99%, reszta w sumie spoko. Aktualnie mam i5-4460, płytę B81-G41 i GTX960. Pytanko mam takie czy opłaca się szukać czegoś pod socket 1150 czy już lepiej procek w komplecie z płytą? Jest jakaś opcja ogarnąć to w stosunkowo niewielkim budżecie? #pcmasterrace #komputery
  • 9
@g0at: Jestem w podobnej sytuacji, z tym że mam i5-4570, GTX 1060 6GB i stwierdziłem, że lepiej poczekać z rok, dwa z modernizacją, tym bardziej że lepsze procki na socket 1150 są horrendalnie drogie biorąc pod uwagę ich wiek. Zależy też jaki masz budżet na tą modernizację? Wymiana procka i płyty głównej to automatycznie wymiana RAMu na DDR4 także koszty się już generują szybko ( ͡º ͜ʖ͡º
już lepiej procek w komplecie z płytą?


@g0at: nowa płyta, chipset, socket

To co masz to już muzem. Sam niedawno pozbyłem się 6600K i różnica w wydajności jest ogromna
@Atreyu: Cholipka, jest jakaś szansa do 1,5k coś ciekawego wykombinować? Bo w zasadzie na samym procesorze mi zależy, żeby to jakoś śmigało (,)
@g0at: na luzie, szczególnie z używek. Mam 9600KF na handel, ale z #uk do Polski chyba mi się nie opłaca wysyłać ( )

Ryzena 3600+mobo, lub 9600K+mobo spokojnie kupisz w budżecie
@g0at: Pewnie, sam bym poszedł w jakiegoś Ryzena, chociaż rozważałem też Intela. Takiego i3-10101F z płytą główną, RAMem pewnie dałoby się kupić w granicach 1400 zł, ale jest jeszcze kwestia karty graficznej (zakładając że obudowa, zasilacz i dyski będą te same). Ja sam na swojego kompa wbrew pozorom nie narzekam, dopiero teraz Cyberpunkt mi uwidocznił problem w grach, reszta (przynajmniej to co ogrywam czyli paro letnie lub starsze gry, np. Prey
@Krasnal_eg: @g0at: Do 1500 to przecież spokojnie zmieści się z i5-10400F (600 zł), 16 GB (350 zł, np. Ballistix 3200 CL16, powinien pójść sporo wyżej) i płytą główną (zostaje 550 zł, więc wystarczy nawet na B560 / może Z490 na jakieś dobrej promce, a powinny tanieć). i3-10100 to IMHO jednak za mały przeskok.

BTW Co to za aplikacja, bo mam kompa z kręconym i5-4690K i z programami nie ma problemów,
@Jan_K: Zazwyczaj mam kilka aplikacji działających w tle, ms teams, discord, opera, jakieś pobieranie w tle ze steama no i czasem jeszcze baloniki wjadą w BTD6, to muszę procesy zamykać bo zużycie do 100 na spokojnie dobija ( ͡º ͜ʖ͡º)