Wpis z mikrobloga

W końcu udało mi się zabrać i skończyć Mario Odyssey.
Zupełnie nie rozumiem tego fenomenu. Gra jest w topce polecanych gier na #nintendoswitch
Ja przebrnąłem od niechcenia. Od samego początku, aż do końca gra mnie nie wciągnęła. Była nużąca, monotonna i banalna. W kółko te same królikowe bossy, które padają w 30 sekund. Zero nowych mechanik, cały czas te same króliki do pokonania. Może nie jestem jakimś fanem gier w stylu Mario, a już zdecydowanie nie jestem fanboyem Nintendo, ale pamiętam, że kiedyś na (chyba) PS2 w Ratchet and Clank grało mi się zajebiście. Ulepszanie ekwipunku, dążenie do kupienia nowej broni. W Mario nie ma nic z takich rzeczy. Jak zaczynasz, tak kończysz.
Finałowy boss - Bowser. Rozwalony za drugim podejściem. Wyzwanie żadne, a to przecież koniec gry, więc spodziewałem się, że chociaż ostatnia walka będzie wymagała czegoś od gracza. Do tego cały czas wkurzająca kamera.

Ode mnie 4/10 - bo dość ładnie wygląda i można wcielić się w gąsienicę. Do tego etap na księżycu dawał sporo frajdy, bo się fajnie skacze. Oczywiście nie pomyśleli, żeby zrobić jakieś księżycowe mechaniki wewnątrz pomieszczeń na księżycu. Nagle w środku mamy normalną grawitację.
yeloneck - W końcu udało mi się zabrać i skończyć Mario Odyssey. 
Zupełnie nie rozum...

źródło: comment_16143984594Gye7BvdQLMNuMJ8T7Gh1q.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@yeloneck: uf, już myślałem, że tylko ja tak mam xD mam dokładnie takie same odczucia jak Ty, gra dobra może dla dzieci do lat kilku i już #!$%@?ąc od poziomu trudności, bo to można usprawiedliwić tym, że gra z założenia taka ma być, to właśnie monotonia i reszta rzeczy o których napisałeś sprawiają, że gra jest nużąca

Dobrze, że mam na karcie i można to sprzedać bez większej straty po
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yeloneck: skończyłem, ale jakoś nie mam za bardzo ochoty wracać i maxować.
Ale ostatnio kupiłem Super Mario 3d world. I póki co jest super. Mam takie poczucie grania jak za dawnych lat na pegazusie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jest 'normalny' co-op, do 4 osób.
Dodatku bowser fury jeszcze nie dotykałem.
  • Odpowiedz
@yeloneck: Po pokonaniu Browsera pojawia się dużo więcej rzeczy do odkrycia, mapy, księżyce, skórki itp. Końcowe odblokowane etapy są już trudne, tak jak znalezienie niektórych księżyców. Ale jeśli ci taka rozgrywka nie przypadła do gustu to raczej nie ma sensu grać dalej.
  • Odpowiedz