Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy, przygotowywał się ktoś do jednego z tych egzaminów i posiada może gdzieś PDF z przykładowym testem jednego i drugiego bo coś nie mogę znaleźć, a waham się nad wyborem. Potrzebuje egzaminu na studia w Austrii, a mój angielski to takie B2/C1 ale strikte szkolne pisanie mogłem już trochę zapomnieć. Poleci ktoś jakąś książkę z testami?
#ielts
#toefl
  • 4
@pianinka: Dzięki wielkie, a mógłbym jeszcze zapytać ile zajęła Ci nauka i czy byłaś przed jej rozpoczęciem na poziomie B2/C1? I jeszcze może takie pytanie jak Janusza czy kupowałaś książkę czy lataja gdzies PDFY? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@MagicznyMateusz: Byłam na około C1, głównie mnie interesowało w podręczniku żeby przygotował mnie stricte pod ten test i nauczył schematów pytań, bo angielski znałam już dobrze. Książka ma dużo próbnych egzaminów, które się pozwalają oswoić z sekcjami egzaminu, mi przede wszystkim pomogły nagrania do sekcji ze słuchania (do oswojenia się z tempem i rodzajem pytań) i porady i przykładowe pytania do sekcji z mówieniem. Czytanie i pisanie tak czy siak ogarniałam