Wpis z mikrobloga

Od początku tego miesiąca uprawiam #wedkarstwo. Byłem 5 razy, nad tą samą rzeczką, różne temperatury. I jak były mrozy na początku miesiąca i w weekend ostatni, jak się zaczęły roztopy. Od miesiąca woda jest nieprzejżysta nic, a nic. Zero brań, żadnego kontaktu z rybą. Skąd będę wiedział, że nastąpiła poprawa warunków? Jak rozpoznajecie, że to już jest ten moment, woda będzie dobra? Mam czekać na maj aż będzie Zajebiscie ciepło żeby poczuć w końcu coś na kiju? XD
anotherguy - Od początku tego miesiąca uprawiam #wedkarstwo. Byłem 5 razy, nad tą sam...

źródło: comment_1614284282lVI7R5sR2tx5cbqskQBFOG.jpg

Pobierz
  • 9
@grzechotnik666: jak rzeka jest plytka to widac ze drapieznik zeruje....


w jaki sposób widać? woda taka około metra, może 1,2 najgłębiej, żadnych gonitw drobnicy, w ogóle żadnego życia nie widać po za ptakami. Kaczki, gołębie, w weekend przeleciały nade mną 3 kormorany...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@anotherguy: chodzi o to że jak jest drapieżnik np. Klen czy szczupak to powiedzmy "chlapią" wodą i widać że jest ryba. Jak w rzece nie ma ryby i jest płytka to nic nie poradzisz. W różnych miejscach ryby biorą na inne przynęty.

W jaki sposób łowisz? Spławik czy spining? Na spławik możesz sobie przygotować miejsce i delikatnie nęcić raz lub dwa w tygodniu. A w weekend posiedzieć z rana i jakąś
@anotherguy: jeszcze ryba na zimowisku moze byc, zrobilo sie cieplej ale woda dalej pewnie w takiej rzecce ma ok 4 stopnie, zobacz sobie wykresy dla temperatur wody dla danego gatunku ile pokarmu przyjmuje w danej temperaturze, jak bedzie miala rzeka taka temperatura gdzie ryba ktora cie interesuje zaczyna zerowac intensywniej to bedziesz ja lowic
@anotherguy: a jaką techniką łowisz?
Opisz zestaw, może popełniasz jakies istotne błędy?
Miejscowka wygląda obiecująco i "wiosennie" ale kolor wody ewidentnie "po śniegowy" czyli warunki w wodzie zimowe.
@RedRon
@FlyKaj spining - glowki jiggowe do 5g max albo haczyk karpiowy i przed nim ok 20cm ciężarek do dropa 5g albo zwykła kulka ołowiowa zaciskana 2g. Przynęty od 1cm do 5 - imitacje rybki, żabki, tanty i inne imitacje owadów oraz twisterki lub wahadłówki 0-2. Rzucam po całej rzece, pod drugi brzek, w zatoczki, pod korzenie i gałęzie zatopione albo w dół i ciagnę pod prąd. Prąd na tyle silny, że
Widzę że wiesz co robisz.
Twoja taktyka jest słuszna i przyniesie napewno ryby.
Zmiana kija na delikatniejszy pozwoli Ci uruchomic małe przynęty, które na sztywnym kiju i grubej plecionce nie pracują jak powinny i może być też problem z sygnalizacja anemicznych brań, szczególnie z opadu. Jeśli dalej nie będzie brań, załóż przypon z jeszcze cieńszej żyłki np 0.14.
Połamania kija!