Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie, miałem tak zrobione na kompie ze przy logowaniu nie trzeba bylo podawac hasla, ale cos sie wylogowalem i trzeba bylo podac haslo i bylo dwoch uzytkownikow jakby przy logowaniu potrzebnych to chcialem usunac to zeby nie pokakzywalo i uzylem komendy net user Uzytkownik /del - i mi usunelo nie to co trzeba i w ogole nie moglem sie zalogowac :/ Dopiero uruchomilem przez tryb awaryjny konto Administratora no i teraz jest takie logowanie przez konto administratora, ale chcialbym odzyskac w sumie to konto Uzytkownik, no bo tam sa wszystkie te rzeczy na pulpicie itd - ale jak stworzyem jeszcze jednego uzytkkwnika Uzytkownik to mi stworzylo obok inne konto Uzytkownik - nie podpielo go pod tamten folder :/

Ktoś wie jak to naprawić? Nie było żadnego punktu do przywracania systemu stworzonego.

#windows #windows10 #serwispc #serwiskomputerowy
  • 5
  • Odpowiedz
no bo tam sa wszystkie te rzeczy na pulpicie


@jaskowice1: Aurat rzeczy z pulpitu to administrator bez problemu wyciągnie.

chociaz ta komenda to brzmi jak usuniecie uzytkownika, wiec nie wiem czy jest co odzyskiwać xD
  • Odpowiedz
ale jak stworzyem jeszcze jednego uzytkkwnika Uzytkownik to mi stworzylo obok inne konto Uzytkownik


@jaskowice1: no ale to nie widzisz przypadkiem tego nowego konta, a nie stare?

Konto usuwamy poleceniem net user nazwakonta /del czyli usuwając konto Maciek wydamy polecenie net user Maciek /del

Trwale pozbyliśmy się konta w systemie.


¯\(ツ)_/¯

No i tak jak mówię pulpit powinieneś bez problemu mieć dostępny pod ścieżką

C:\Users\xxxxxxx\Desktop

Jeśli nie ma, to tą
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: No właśnie teraz przy logowaniu mam
- Stare konto Uzytkownik - i nie mogę się na nie zalogować - ani nie wiem gdzie je usunąć
- Konto Administrator - z tego konta normalnie widzę dane tamtego uzytkownika - w sensie Pulpit np.

To teraz pytanie w jaki sposób mogę zrobić tak, zeby nie wyskakiwalo mi okno z logowaniem i normalnie mnie logowalo automatycznie?

Bo mam taki plan, zeby przeniesc te
  • Odpowiedz
@jaskowice1: jak masz tylko jedno konto + administratora to powinno się logowac automatycznie chyba. Przynajmniej tak mam, jak nie, to pewnie coś mozesz poszukać do zmienienia w rejestrze czy innym narzedziu systemowym. na bank takie problemy ktoś miał.

a co do przywrócenia użytkownika to pliki sobie przeniesiesz jesli nie zostały skasowane ale podmianka nowego profilu z taką samą nazwą się nie uda, bo by było za łatwo się włamać komuś na
  • Odpowiedz