Wpis z mikrobloga

Chciałem stworzyć sobie solarną stację do pomiaru temperatur i mieć 100-200 metrów od routera. I zamiast bawić się w dodatkowe zasilanie i modem 3G (bo chcę to zrobić po prostu na Wemosie z gotowców, nie mam dużej wiedzy, żeby coś programować sobie sam). Zakupiłem Wemos d1 mini pro z myślą, że pod wyjście antenowe zamiast antenki dam kierunkową antenę wifi. Czy to rozwiązanie się sprawdzi? Zakupiłem antenę ale nie mam jak jej podłączyć i przetestować, bo niby wejścia pasują ale żaden nie ma w środku wystającego środkowego przewodu więc to działać nie będzie.. Czy są jakieś przejściówki? Czy włożyć tam po prostu cienki drut? Takim sposobem poprawię odbiór wifi czy antena jest pomocna dla routerów itp a dla wemosa nie?
#arduino #elektronika #wemos #pytaniedoeksperta #esp8266
Mikseth - Chciałem stworzyć sobie solarną stację do pomiaru temperatur i mieć 100-200...

źródło: comment_16140778501Th6emYr1h8mAtDRMo1HtX.jpg

Pobierz
  • 9
@Mikseth: generalnie anteny są projektiwane na konkretną częstotliwość więc taka antena do wifi na 2.4ghz nada się do każdego sygnału 2.4ghz. Jej nie interesuje co tam sobie modulujesz, ważne żeby nośna była jak trzeba (pomijam tu kwestie mocy, ale przy tych zastosowaniach to raczej mało istotne).
że pod wyjście antenowe zamiast antenki dam kierunkową antenę wifi. Czy to rozwiązanie się sprawdzi? Zakupiłem antenę ale nie mam jak jej podłączyć i przetestować, bo niby wejścia pasują ale żaden nie ma w środku wystającego środkowego przewodu


@Mikseth: Masz "gniazdko SMA" oraz wtyczkę "RP-SMA" więc któreś z nich trzeba by przerobić/zamienić. Zamiast kombinować jak koń pod górę z przejśćiówkami - prościej będzie zmienić kabelek (ten z mikro-wtyczką do wemosa) IPX-SMA
hrumque - > że pod wyjście antenowe zamiast antenki dam kierunkową antenę wifi. Czy t...

źródło: comment_1614080124mve8m1eFS1JBnuVCgu8Gvf.jpg

Pobierz