Wpis z mikrobloga

#tatry
Hej, pytanie (kto pyta nie błądzi, a tu może nie zasypie mnie lawina...).

W środę myślę nad skoczeniem w Tatry. Na jutro jest 2 lawinowa, w środę prawdopodobnie będzie podobnie.
Jakie szlaki wybrać, żeby minimalizować ryzyko lawinowe? Zależy mi, żeby trochę pochodzić po górkach, więc fajnie by było na jakąś grań wejść.
Myślałem nad:
a) Tatry zachodnie, od Grzesia do Trzydniowiańskiego. Jak pamiętam, to pokonywane przewyższenia są w miarę łagodne, stok się rozkłada (z wyjątkiem bodajże Jarząbczego?).
b) Kuźnice - Dolina Kondratowa - Giewont (to podejście jest w miarę bezpieczne? Jak tam wygląda ryzyko?) - Kopa - Kasprowy - może Świnica?

Ew. inne pomysły?
Póki co dwa razy byłem zimowo, ale przy jedynce lawinowej.
  • 6
@Eldian: Karb od Zielonego Stawu to w miarę rozsądny pomysł, Trzydniowiański przez Kulawiec i ścisle trzymając się grani. jak chciałeś robić trasę od Wołowca przed Jarząbczy, aż do Trzydniowiańskiego, to sobie odpuść. przy Łopacie jest raczej lawiniasto i to zdecydowanie nie jest trasa na pierwszy raz. ogólnie w ten weekend było mega przedeptane, graniówy w Zachodnich w miarę ok, więc poszedłbym może i na Rakoń przez Grzesia, a potem oceniając pokrywę
Kasprowy-Kopa odpada - początek był spoko, ale wszyscy robili wycof przed samą Kopą - multum nawisów.


@metalfacee: nie robiłem tej trasy, ale tam był cały tabun ludzi na nartach. Ja szedłem od Małołączniaka i tam nie było nawisów.

Dolina Kondratowa - Giewont


@Eldian: podejście na Przełęcz Kondracką może być niebezpieczne, zwłaszcza jak idziesz na pałę za gps albo śladem.
@Eldian:
Do Grzesia spoko, dalej na Wołowiec też powinno być ok.
Na Trzydniowiański tym szlakiem również spoko, potem możesz iść w miarę bezpiecznie na Kończysty, a nawet Starorobociański. Szlaki są przedreptane, byłem w tamtych okolicach w niedzielę (przetarte jest nawet pomiędzy Kończystym a Wołowcem, ale tam są już miejsca niekoniecznie bezpoieczne).
Z innych pomysłów to np. Kasprowy.

Jak wyruszysz wcześnie rano, to bez jakiegoś mega ryzyka zrobisz też Zawrat albo Kościelec