Wpis z mikrobloga

Mirasy może kto pomoże. Kupiłem wyświetlacz z ali. Sterowniki pobrane, ekran odpala ale jak podepnę kolejny wyświetlacz pod HDMI to lipa Hdmi - sygnał nieprawidłowy na monitorze. Może ktoś się spotkał z takim czymś. Raspberry Pi 4 model B. Grzebałem w /boot/config.txt ale jedynie co dało to chwilę wyświetliło mi malinkę. Podejrzewam coś z rozdzielczością ale nie ogarniam () #raspberrypi
  • 6
@DarkSilesia: Framebuffer w linuksie... Te ekraniki na GPIO to bardziej hack niż ekran podłączony pod normalne wyjście wideo. Innymi słowy to działa jakoś tak, że w systemie masz wirtualny framebuffer, który jest kopiowany/tłumaczony do framebuffera jako ekranu pod SPI. Ma to w cholerę wad - jedną z nich jest niska mała przepustowość danych (czego efektem jest niska rozdzielczość ekranów na SPI i okropny framerate).

Zgaduję, że to ten mechanizm psuje cały
@suqmadiq2ama: nic za bardzo mi to nie dało no ale cóż coś zaradczego wymyśliłem @Kryspin013: przeskalowałem wszystko na potrzeby hdmi 0 w zasadzie mały ekran miał służyć tylko jako stacja pogodowa w czasie gdy nie używany byłby potencjał maliny. Dotyk działa, wyświetlacz działa. Na dzień dzisiejszy nie mam lepszych pomysłów może w pracy coś wymyślę ¯\_(ツ)_/¯