Wpis z mikrobloga

Mirasy, zamontowałem klimatyzacje split w mieszkaniu. Jednostka zewnętrzna jest na balkonie i producent deklaruje (firma AUX) przy maksymalnym obciążeniu 44 dB hałasu (jest serio bardzo cicho, aż jestem zaskoczony). Balkon dzielę z sąsiadem na pół za pomocą ścianki działowej ze szkła zamontowanej na balustradzie ze stalowych rurek. Sam klimatyzator natomiast stoi kilkanaście cm od tejże ścianki działowej.
W związku z tym na pewno dźwięk delikatnie się będzie przedostawał do sąsiada, a to chciałbym maksymalnie zminimalizować - żeby nikt mi niczego nie zarzucił ale też aby nie być sąsiadem-#!$%@?... :))

I teraz pytanie - jak to najlepiej zorganizować aby oddzielić balkon jakąś ścianką działową tylko oczywiście "kompletną"? Jakimś ekranem akustycznym? Zabudową jak do loggi ale tylko tę jedną ścianę? Przydałoby się coś co dałoby się przymocować do istniejącej barierki lub ew. do ściany budynku, ponieważ do podłogi balkonu nie da rady przymocować - podłoże balkonu jest ze sztucznych "desek" tarasowych.

Ktoś się zmagał z taką kwestią i może coś doradzić? Z góry dzięki

#klimatyzacja #klimatyzator #klimatyzatory #budownictwo #mieszkanie #balkon #akustyka #ekranyakustyczne
  • 7
  • Odpowiedz
@Kelemele: nie chcę zasłaniać, jestem odsunięty od ścianki działowej na tyle, że mogę "włożyć" jakieś 5 cm jeszcze a i tak spełni wymogi ta odległość tyłu klimatyzatora od tej ścianki. Szukam właśnie jakiegoś takiego mało inwazyjnego rozwiązania bo mam wrażenie, że ten dźwięk i tak nie będzie prawie w ogóle słyszalny. Włączając nawet tryb turbo to jednostka zewnętrzna zachowuje "spokój". Jednakże, nie chce być uciążliwy dla sąsiadów i tyle :)) Wiadomo,
  • Odpowiedz
@Kelemele: chciałbym się jakoś przygotować i zobaczymy :)) Na razie nic nie robię, czekam aż się zrobi ciepło i coś ustalę.
@kuncfot: patrzyłem ale nie takie proste znaleźć coś sensownego, większość wyskakuje do biura.
  • Odpowiedz
@kuta_senator: Jak coś to można zrobić pomiary akustyczne u sąsiada na balkonie i sprawdzić jaki jest u niego poziom dźwięku. Najlepiej, gdyby takie pomiary wykonało laboratorium mające akredytacje PCA na daną metodę pomiarową. Możesz napisać mi na priv skąd jesteś, to będę mógł kogoś polecić. Potem można zlecić wykonanie analizy akustycznej firmie zajmującej się projektami takich ekranów i Ci wszystko ładnie policzą - czy taka ścianka wystarczy, czy w ogóle jest
  • Odpowiedz