Wpis z mikrobloga

Coraz cieplej, w przyszłym tygodniu nawet max 19 stopni( ͡° ʖ̯ ͡°). Parę pytań przed sezonem. #rower #triban #wykoptribanclub #tribanmafia
1. Potrzebuję do mojego Tribana 500, lepsze klocki (teren górski dużo długich zjazdów) Dużo osób poleca EBC, jaki rodzaj pasuje? Wymieniać na dwóch kołach?
2. Czym czyścicie i smarujecie łańcuch? PS. W jaki najlepszy sposób ściągnąć spinkę?
3. Czy jest sens wymieniać lampkę Walle 1 gen na Bontager Flare RT? Może jest coś mocniejszego w tej cenie?
4. Jaki uchwyt do latarki #convoy S2+?
5. Gdzie kupujecie koszulki, mam najtańszą z #decathlon może coś lepszego?
6. Cena/jakość uchwyt serwisowy tak aby łatwo wyregulować napęd. \

PS. Jaki kolor kasku jest bardziej widoczny? Biały czy Żółty fluorescencyjny?
  • 29
  • Odpowiedz
@kojos: Stojak zwykły budżetowy z lidla/aldi itp. Mam podobny z 5 lat tylko dałem za niego z dwa razy więcej i nic się nie różni od tego z lidla.
  • Odpowiedz
@kojos: Do roweru szosowego teraz używam Muc-Off Wet Lube 120ml, do przełaja Chain Juice Ceramic Chain Lube i to też spora buteleczka. Czyszczę łańcuch i #!$%@?ę powietrzem, potem smaruję i kilka minut pokręcę na wszystkich przełożeniach. Po pierwszej jeździe jeszcze raz smaruję by się lepiej lube na łańcuchu ''zadomowiło'' i to już na długo starcza.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kojos:
2. Bovelo - fajne smary/lubrykanty do łańcucha. Rozpinac można czymkolwiek (w necie jest parę filmów o tym), spiąć - zwykle kombinerki.

Najpierw kierowcy zauważa mrugające lampki, i na tym się bym skupił.
  • Odpowiedz
@Marshall1337: A widzisz, uciekło mi to xD ale i tak mi się wydaję, że do zwykłej jazdy po szosie czy lesie metaliki to zły pomysł, bo przecież to nie rower do downhillu, żeby kolega robił 90% zjazdów
@kojos: Ja korzystam z takich
  • Odpowiedz
Czyli nie ściągasz łańcucha? Czym go czyścić, nitro?


@kojos: Jak już coś to płukanka w myjce ultradżwiękowej ale tak na co dzień nawet w wielkim syfie to #!$%@?ę powietrzem z kompresora i szmatką czyszczę. Potem jak wcześniej pisałem ale bez pieszczot. Łańcuch nie wymieniam po 1km, 5km tylko kiedy mi pasuje i fora kolarskie nie są moim guru.
  • Odpowiedz