Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pilnie kupić nowego laptopa. Będzie mi służył głównie do programowania i czytania pdfów, dość często też będę na nim oglądał jakiś film i od czasu do czasu pogram w Wowa; Będę używał na nim Linuxa, więc naturalnym wyborem wydaje się #thinkpad. Nie chcę na tym oszczędzać, więc nie mam sztywnej granicy cenowej, ale jestem biedny w #!$%@? i muszę go wziąć na raty, więc chcę wydać jak najmniej za coś co mi wystarczy.
Aktualnie mam Huaweia Matebooka D z i5-8250u i geforcem mx150, który sprzętowo wystarcza mi w zupełności, ale niestety już się rozsypuje w rękach, a gwarancja skończyła się 3 miesiące temu. Naturalnie nie chciałbym się przesiadać na nic słabszego; Poza tym ważne jest dla mnie solidne wykonanie (laptop będzie bardzo często przenoszony i czasami używany do 16 godzin dziennie), dobra klawiatura, porządny ekran i jak najdłuższy czas na baterii - czyli w sumie wszystko xD

Najbardziej chyba w oko mi wpadł póki co ten ThinkPad t490, wydaje mi się że spełniłby moje oczekiwania, a nie zapłaciłbym za niego tyle ile kosztuje nówka https://allegro.pl/oferta/lenovo-thinkpad-t490-ips-i5-8265u-8g-256pcie-w10p-10132790683
Macie jakieś inne sugestie? Może jednak mimo wszystko z jakiegoś powodu powinienem dołożyć do nówki?
#laptopy
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@g1venchy: ten laptop względem nówki z polskiej dystrybucji ma kilka, jak dla mnie dość poważnych, minusów:
- brak polskiej klawiatury (zawsze można użyć nieestetycznych naklejek)
- co za tym idzie #!$%@? klawisz enter (szeroki na górze - tego naklejki nie naprawią)
- brak gwarancji Lenovo - do ThinkPadów T masz na ogół 3 lata, tu masz rok gwarancji sprzedawcy na allegro
@g1venchy: Matebook 15 nie jest aż tak źle wykonany, więc trochę dziwne, że tak się rozsypuje.
Ten laptop nie jest z Polski, sprawdzony z zagranicy. Sam model jest dobrym wyborem, konfiguracja przeciętna o gwarancji i mankamentach wyżej kolega wspomniał.

Nie wiem, czy nie lepiej już nowy ThinkBook - nowa seria biznesowych modeli od Lenovo. Tylko dostaniesz z AMD 5 który jest sporo wydajniejszy (6 rdzeniowy). Jest aluminiowy dość solidny.
Ranking https://forum.techlords.pl/co-kupic-f4/zestawienie-polecanych-laptopow-ranking-laptopow-c-t5.html
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gajwer2: Ogólnie Matebook sprawował się dobrze - nawalił w zasadzie jedyny mankament jego wykonania, czyli plastikowa ramka ekranu. Często go przenoszę więc często go otwierałem i zamykałem, z czasem najpierw zaczęła trzeszczeć, potem pękać, w tym momencie już w 3 miejscach musi być sklejona szarą taśmą bo zwyczajnie by się rozpadł. Przez to w tym momencie nadaje się już właściwie tylko do stania na biurku, a przez zużyte gniazdo ładowania nawet