Wpis z mikrobloga

Zakładam tag #bekazpisowskichokladek Codziennie będę wrzucał wybraną okładkę "Sieci", "Gazety Polskiej" lub "Do Rzeczy", tak, żebyście wiedzieli, jaki czeka nas "pluralizm" gdy pis zrealizuje swoje plany w sprawie mediów.
Kilka słów o wykpiwanych tytułach:
"Gazeta Polska" - najstarsze pisowskie pismo, starsze nawet od samej partii, od momentu założenia związane z Kaczyńskim i dotowane przez jego spółki. Reprezentuje linię prezesa i tzw. zakonu PC, czyli grona najstarszych i najbardziej wiernych współpracowników Kaczyńskiego. Gdy pis był w opozycji miała dla jego zwolenników charakter formacyjny, duży wkład pismo położyło w formułowanie smoleńskich teorii spiskowych. Głównym wydaniem jest tygodnik, ale wydawany jest także dziennik "Gazeta Polska Codziennie" a dla pisowskiej "inteligencji" miesięcznik "Niezależna Gazeta Polska. Nowe Państwo". Tygodnik został założony w 1993 r., redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz.
"Sieci" - może być określana mianem papierowej tvp i pisem na sterydach. Reprezentuje radykalne koncepcje partii rządzącej, a także ziobrystów, zachwyca się tvp Kurskiego. W razie konfliktów w koalicji nie ośmiela się jednak stanąć przeciwko prezesowi. Duży nacisk kładzie na, oprócz uprawiania polityki na tragedii smoleńskiej, na zachwyty nad socjalnym rozdawnictwem i wiązanie opozycji z rzekomymi wrogami Polski. O ile "Gazeta Polska" stara się jeszcze silić niekiedy na bardziej zniuansowaną refleksję, o tyle "Sieci" przedstawia poziom najbardziej topornej propagandy. Tygodnik założony w 2012 r., redaktor naczelny Jacek Karnowski.
"Do Rzeczy" - tygodnik, który stara się silić na mniej oczywiste popieranie pisu. Swój profil określa jako konserwatywny w sprawach obyczajowych i liberalny w gospodarczych. Nie przeszkadza mu to jednak popierać pisowskich socjalistów. Od wielkiego dzwonu delikatnie zapyta, gdzie jest Duda, skrytykuje kolejne idiotyzmy w walce z pandemią, ale w razie jakichkolwiek problemów pisu czy w dobie kampanii wyborczych zawsze staje po stronie rządzących i nieodmiennie krytykuje opozycję. W sprawach kluczowych (media, sądy, strajk kobiet, polityka zagraniczna) używa topornej propagandy niewiele różniącej się od pozostałych dwóch tytułów. Orientuje się na Morawieckiego i Dudę. Założone w 2013 r., redaktor naczelny Paweł Lisicki.

A dzisiaj klasyka: "Sieci" i wojownicza Krystyna.

#bekazpisu #bekazpisowskichokladek
n.....m - Zakładam tag #bekazpisowskichokladek Codziennie będę wrzucał wybraną okładk...

źródło: comment_1613822421bdjcr5zcby953nDYqUr5Or.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
To niech Ci wielcy walczący o polskę przyjdą osobiście, bez policji, na jakiś protest.


@WypadlemZKajaka:

Po co mieliby wyłazić na mróz?
To protesty powinny odwiedzić pisowców w ich domach. Nie ma tylu policjantów w Polsce, żeby przypilnować wszystkich partyjniaków.
  • Odpowiedz