Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam. Przymierzam się do zakupu perkusji elektronicznej. Jest już w sumie ugadany na Alesis Nitro Mesh kit w fajnej (?) cenie 1100 zł. Czy ktoś ma/zna ten zestaw? Będzie odpowiedni na początek? Bo ewentualnie jeszcze mam jakiś Black Hawk HSD chyba niedaleko mnie ale ma pady gumowe no i nie wiem jak z dostępnością części do niej. Grałem kiedyś trochę na akustyku ale było za głośno w domu i sprzedałem ale jednak dalej ciągnie mnie do tego:) #perkusja #muzyka #instrumenty
  • 9
@ironek105: Po dłuższym grzebaniu w necie taki właśnie zestaw zakupiłem i rzeczywistość zgadza się z opiniami, a moje "problemy" istnieją w różnym stopniu na całej tej półce cenowej.
Wspomniane problemy:
- Stopa na początku będzie się wielokrotnie odbijać, do wyregulowania (info np. na Reddicie) na początku. Jak już trochę obijesz gumę (zmniejszy się czułość) to trzeba popuścić.
- Rimshot jest ułomny (czułość powiązana z werblem i znacznie inna niż samego mesha,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aramil: no właśnie bardzo ładnie wygląda i używana tylko rok do nagrań paru, nie do ćwiczeń więc wydaje mi się właśnie że warto. Bo chyba lepsze to niż wspomniany gumowy black Hawk lub inne?
@ironek105: Guma jest niewarta zachodu, chyba że wyłącznie do ćwiczeń jako najtańsza opcja (w stylu: masz dobrego akustyka czy mesha w salce, a do domu kupujesz coś za max 2k i wolisz lepsze dźwięki niż odbicia).
Szkoda, że nikt mnie nie nagrywał gdy przysiadłem do meshowej cyfry w sklepie. Wcześniej znałem tylko akustyka i zestaw do RockBanda i spodziewając się feelingu jak na tym drugim musiałem pewnie wyglądać podobnie jak ludzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aramil: no właśnie. Ja powiem szczerze nie grałem wogole na elektronicznej, kieruje się tylko opiniami z neta i forami... no i będzie służyć raczej do grania i cwiczenia w domu ale cena jest fajna akurat za tego mesha i stopa jest z padem a nie sam pedał do stopy a to też chyba fajniejsza opcja. W takim razie myślę, że przekonałeś mnie już całkiem, dzięki :)
i stopa jest z padem a nie sam pedał do stopy a to też chyba fajniejsza opcja.

Akurat tutaj to na dwoje babka wróżyła. Owszem, masz latający bijak. Ale jednak już po półtora miesiąca wiem, że pierwszą poprawką w moim zestawie będzie dołożenie czegoś na meshu, a docelowo podwójnej stopy. A ta stopa to główna różnica względem Turbo (O ile nie planujesz dokładania padów, tylko Nitro ma dwa dodatkowe złącza ( ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aramil: no właśnie, narazie wolałbym więcej nie dokładać a jak będzie się podobać i będzie nawet dobrze szło to będę myślał:) bo gdybym miał zostać na trochę dluzej to lepiej juz z ta stopa w Nitro niż samym pedałem jak w turbo nie?
@ironek105: Słyszałem o black hawku niepochlebne opinie - że chińszczyzna, bajerują wyglądem i jakość nie nadąża. Jeśli nie jest to najnowszy model (a raczej nie jest, zdaje mi się że już nie dają padów gumowych), to bym się decydował na Nitro.