Wpis z mikrobloga

378 + 1 = 379

Tytuł: Eragon
Autor: Christopher Paolini
Gatunek: fantasy
ISBN: 9788366409002
Ocena: ★★★★★★★

Długo się zbierałam do przeczytania serii Dziedzictwo i w końcu mi się udało przeczytać pierwszą część pt. Eragon. W książce mi się podobało praktycznie wszystko poza ogromnym szczęściem bohatera, który z każdej opresji wychodzi zwycięsko i praktycznie wszystko mu się udaje. Nie powiem, że jego życie jest łatwe i pełne szczęścia ale nie trafia do mnie błyskawiczne opanowywanie umiejętności, czy niezwykłe talenty, które od samego początku Eragon posiada.

Autorowi świetnie udało się stworzyć świat oraz postacie. Ciekawe opisy, barwni bohaterowie zasługują na uznanie. Dodatkowo wielki plus za stworzenie pradawnej mowy, czy języka krasnoludów.

Moją ulubioną bohaterką bez wątpienia jest Saphira, która z miejsca podbiła moje serce. Nie sposób również zapomnieć o Bromie, który moim zdaniem jest najlepiej napisaną postacią całej książki.

Jednak chyba na największe uznanie zasługuje autor, który napisał tą książkę będąc jeszcze nastolatkiem.

Z wielką chęcią sięgnę po kolejne tomy.
____________________________

Opis z lubimyczytac.pl
Eragon – młody, wiejski chłopak znajduje niebieski kamień i przynosi go do domu. Ale zanim udaje mu się sprzedać go handlarzowi, z kamienia wykluwa się szafirowy smok, Saphira. Smoka próbuje ukraść zły Urgals, który brutalnie morduje wuja Eragona. Chłopcu i smoczycy w ostatniej chwili udaje się uciec. Od tej chwili Eragon poprzysięga zemstę mordercy wuja i wyrusza na wyprawę, by uratować świat i stać się ostatnim legendarnym Jeźdźcem Smoków.
Poczekajcie, to nie wszystko.
Eragon jest związany z Saphirą magiczną mocą, psychiczną więzią, która wzmacnia ich wzajemną siłę, lecz jest trochę… nieprzewidywalna. Król krainy, w której rozgrywa się akcja – Alagaesii – jest także Jeźdźcem, zaprzedał się jednak ciemnej mocy…

Wpis dodano za pomocą strony https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter
Owieczka997 - 378 + 1 = 379

Tytuł: Eragon
Autor: Christopher Paolini
Gatunek: fantas...

źródło: comment_1613766231MNt9sXBTUVLXCzYtDBl2H6.jpg

Pobierz
  • 5
@Owieczka997 lubię bardzo fantasy ale to nie mój typ zabawy. Wolę mocne ostre mroczne i wypełnione wojnami książki. Wiem jak to brzmi ale szukam takich rzeczy jak Gra o Tron czy Malazanska księga Umarłych albo Wiedźmin. Lubię takie miękkie fantasy ale bardziej w serialach albo filmach. W książkach nudzi mnie coś takiego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Owieczka997: o jesssu, pamiętam ta ksiazke młodym chłopcem będąc. Okropnie słaba - autor kopiuje fabułę gwiezdnych wojen + paru gier tamtych czasów (potem nawet w wywiadach się do tego przyznaje.)