Wpis z mikrobloga

hej mirki, czy jest możliwość postawienia systemu #windows7 na dysku podłączonym z zewnątrz w adapterze? pochrzaniłam coś stawiając system na laptopie i wyświetla mi się że jest uszkodzony plik ntldr, format nie chce iść dalej. chodzi mi o to, że jak wyjmę dysk i podłączę go pod inny komputer to czy uda mi się tak postawić system?

#sata #hdd #informatyka #dysktwardy
  • 2
@loremipsum87 ale co chcesz zrobić, zaorać ten dysk i postawić na nim system czy uruchomić ten tam obecny? Ntldr to jest loader z WinXP i on tu nie ma nic do rzeczy. Win7 teoretycznie może ruszyć z usb, jeśli o to chodzi, ale bootloader przy instalacji będzie walić na pierwszy dysk który znajdzie, więc trzeba na czas instalacji usunąć inne dyski a potem ustawić ten usb w biosie. Jeśli chcesz w ten
próbowałam wyjęty dysk podpiąć przez adapter IDE/SATA i na nim postawić system (z pendrive), ale nie poszło i właśnie taki komunikat mi wywaliło, że na podpiętym tak dysku nie można postawić systemu. z szybkości wyczyściłam dysk i po włożeniu do go laptopa w ogóle się nie włącza. trudno, będę kombinować dalej, to nie jest na cito tylko bardziej zabawa w informatyka. w każdym razie dzięki za odpowiedź.
czy dysk HDD da się