Wpis z mikrobloga

Mirki, to normalne że na monitorze z natywnym HDR włączenie tego trybu w Windowsie powoduje "wyblaknięcie" kolorów pulpitu i aplikacji nie-HDR? Próbowałem reinstalacji sterowników (najnowszych dla GTX 1070) w opcji "czysta instalacja" i dalej mam wrażenie, że żywsze kolory są bez tego ustawienia.

#nvidia #benq #komputery #kartygraficzne
  • 7
@karoleeek: Technika HDR ma uwidocznić to co niewidoczne w taki sposób, że niestety traci się kontrast. Czy to w fotografii cyfrowej, czy w wyświetlaczach robiących HDR. Tam gdzie jest jasno - przyciemni, tam gdzie ciemno, rozjaśni. W efekcie tracisz na soczystości kolorów i kontraście.
@karoleeek:

HDR ma pomóc w ich większej rozpiętości by były jeszcze żywsze


I tak jest, ale tylko jeśli wyświetlasz rzeczy kompatybilne z HDR (gry, filmy, itd.). Niestety sposób w jaki jest to zaimplementowane w Windowsie powoduje wyblaknięcie wszystkiego co nie obsługuje HDR. Jedyne rozwiązanie to włączanie HDR na czas gry i wyłączanie gdy się nie używa ¯\_(ツ)_/¯
@karoleeek: I słusznie. W wypadku wyświetlaczy to nie ma w ogóle sensu moim zdaniem. Jak robię film, albo prezentację, albo przygotowuje fotografię do wyświetlenia na jakimś urządzeniu - to nie wiem czy ono ma HDR czy nie ma - więc przygotowuje tak - by na jak najszerszej gamie urządzeń najlepiej to wyglądało. Miejsca zbyt jasne, albo zbyt ciemne sam poprawię zachowując niezmienne pozostałe elementy obrazu (poprawne). HDR w TV czy monitorach