Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Cześć, robię generalny remont mieszkania i jestem na etapie wyboru drzwi zewnętrznych i nie mam totalnie pojęcia co wybrać, na co zwracać uwagę.

Z jakiego materiału drzwi będą najlepsze?
Czy do 1,5-2tys kupię coś sensownego?
Czy jest jakaś firma z #lublin zajmująca się tym, godna polecenia?

Wczoraj był u mnie gość z firmy jakiejś, załączam zdjęcie ulotki, bo nawet nie wiadomo jak odczytać ich nazwy firmy, w internecie o KB BUD nic nie ma, tzn jest milion firm i takiej nazwie.
No i zachwalał drzwi ich produkcji, ważą 50kg, rama z drewna, 42db, już nie pamiętam nawet szczegółów, 1670zl z montażem.

Nikt nie podaje rzetelnych informacji tylko każdy wciska swoje gówno.

#remontujzwykopem
  • 12
@jestem_legenda: jak mi montowali drzwi zewnętrzne, to chcieli je osadzać na piankę montażową, i robili ze mnie wariata, że chciałem żeby szalunkowali i lali beton. Skończyło się kontaktem z producentem, który stanął po mojej stronie i ostatecznie mam osadzone jak w instrukcji. To była znana firma "drzwiowa", powinni mieć pojęcie. Także radzę sprawdzić instrukcje montażu dołączoną do drzwi :) I nie wierz im, że pianka ma lepsze właściwości akustyczne ani nic,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dante27: w zasadzie to był u mnie jakby jakiś przedstawiciel, kilka razy użył określenia że właśnie teraz gdzieś tam montują jakieś tam drzwi, wczoraj montowali, jutro będą montować itp, że jedne modele mają na magazynie od ręki, na inne trzeba kilka dni poczekać aż wyprodukują.
Także z tych słów wynika że jest to ogromna firma, w zasadzie może pochodzić z każdego miejsca w Polsce, a w różnych regionach mieć przedstawicieli.
@jestem_legenda: Daj sobie spokój z firmami typu "krzak" i "Pan Januszex", wyjdziesz na tym jak Zabłocki na mydle. Ja z początku zdecydowałem się na reklamę drzwi Labrador, w ekspozycji wyglądały solidnie, zamówiłem z wymianą i utylizacją starych, podwójnych. Mieszkam w bloku, jakby co. Przyjechała ekipa, wyjęli drzwi z framugą, wstawili swoje - krzywe. No to mówie im że cos nie chalo z tymi drzwiami, zapewniali że "sie ułożą" max 24 h.
@jestem_legenda: To już było parę lat temu, tak więc tamte ceny do dzisiejszych nijak sie nie mają. Ale warto zainwestować właśnie drzwi Gerdy by mieć spokój na lata.
Czasem jak spotykam ludzi mających drzwi Labradora to też narzekaja na jakość i słabe wygłuszanie.