Wpis z mikrobloga

Mirki, czy nieszczelny simering w aucie to duży powód do niepokoju? Podczas naprawy jednej części w aucie, mechanik przy okazji stwierdził problem nieszczelnego simeringu i powiedział mi, że mogę z taką usterką jeździć kilka lat i się nic nie stanie, ale równie dobrze może lada chwila się coś stać. Mieliście kiedyś podobny problem? Warto naprawiać to jak najszybciej czy można raczej jeździć? Mówił, że naprawa wymagałaby demontażu skrzyni biegów, więc będzie to dosyć drogie, dlatego chciałym wiedzieć czy to konieczność. Od diagnozy minęło dobre parę miesięcy, ale sytuacja nie daje mi spokoju. #mechanikasamochodowa
  • 18
@ThirtyDoorKey: No to lepiej jakbyś wymienił simering. Wyciek będzie się powiększał (bardzo powoli ale jednak) i olej będzie leciał na sprzęgło. Tarcza sprzęgła nasiąknie olejem i sprzęgło zacznie ślizgać. To głupota że można na tym jeździć kilka lat.
@Eclipse4G63: @ThirtyDoorKey: zgadzam się, powinieneś wymienić przynajmniej tarczę przy okazji. Najpierw niech Ci to wycenią, nie robiłem nigdy takiego auta, ale jeśli jest jako taki dostęp i chłop ogarnięty, to powinien to zrobić na luzie w 2-3 godziny więc licząc 450zł za robotę, napisz jeszcze który to rok i ile koni
@ThirtyDoorKey: zależy jaki jest dostęp, jeśli jest dużo rozbierania i składania, no to automatycznie dłużej schodzi, a liczy się roboczogodziny x stawka, bo przecież nikt za darmo nie będzie siedział. Tak jak napisałem, nie robiłem nigdy takiego auta, więc ciężko mi określić ile trzeba czasu, ale jeśli to jest poważny warsztat, to powinni mieć dostęp do serwisówki, gdzie jest napisane ile zajmuje procedura i na tej podstawie Ci wycenić koszty, jak
@MEKORRO: No na pewno drogo wyjdzie, ale z drugiej strony auta potrzebuje, a nie chciałbym też sprzedawać komuś bubla, więc będę musiał to zrobić. Jutro rano umówię się z innym jeszcze mechanikiem i zobaczę co i jak.