Wpis z mikrobloga

@Alver: ja mam cyanogenmod 12 (android 5.1) na 7 letnim telefonie, chodzi super szybko, oczywiscie bez gappsów, youtuba zastapilem newpipe, a czy jest bezpieczny? mysle ze nikt normalny na czyms takim (odblokowany bootloader) nie korzystalby z aplikacji bankowych czy jako dailyphone (masa osob tak robi i uwazam ze jest to czysta glupota, gubisz telefon i kazdy ma twoje dane jak na tacy)
(masa osob tak robi i uwazam ze jest to czysta glupota, gubisz telefon i kazdy ma twoje dane jak na tacy)


@fluorek: dlatego mimo wszystko jakakolwiek apka do szyfrowania danych poniżej zgredoida 9

ps. warto być ignorantem, mniej stresów w życiu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Alver: no ja zawsze instalowałem gappsy pico, minimum usług Google, mapy czy Gmaila sobie doinstalowywałem już ze sklepu. No ja bym patrzył na to co chwalą, niekoniecznie na maksymalnie aktualnym androidzie - czasem ludzie portują je dla sztuki ;). Patrz przede wszystkim żeby wszystko działało. Jak ludzie piszą że ten LineageOS jest ok to bierz śmiało, na xda raczej nikt nie zaszyje jakiegoś syfu, ktoś by zauważył. Szczególnie jak user ma
@Alver: ignoranci nie przejmują się jakimiś wdupami zabezpieczeń, wyciekami danych i wszelkim wdupom producentów

chyba że czegoś innego dotyczyło twe pytanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dibhala: też kiedyś nie zainstalowałem na próbę, ludzie tak żyją xD ale chyba jednak jestem za wygodny :D szczególnie do map z natężeniem ruchu się przyzwyczaiłem, niby Yanosik też ma ale nie działa to tak dobrze ¯\_(ツ)_/¯. Ale może kiedyś jak wrócę do customów to sobie zrobię taki detoks.
jestem za wygodny


@Odczuwam_Dysonans: tu jest główna przyczyna, nikt z wygody samodzielnie rezygnować nie chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

co do map i natężenia ruchu, to mnie to ogólnie spływa bo i tak jeżdżę zazwyczaj "krajoznawczymi" trasami ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Dibhala: no u mnie w Krakowie jest taki rozpierdziel (szczególnie teraz) i sytuacja zmienia się dynamicznie, że mapy jak się dużo jeździ są sporym ułatwieniem :) chociaż i tak zawsze mapy+Yanosik więc jak dopracują tą funkcję w Yanosiku to rzeczywiście będzie miało sens zrezygnować z Yanosika.