Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nooleus: xdd coraz bardziej intryguje mnie ten model. Miałem jakiegoś starszego lenovo za ponad 2k i też był w miarę wymienialny w porównaniu do tych laptopów które mam teraz
@uszaty1234: W takim T480 i T490 co najwyżej dodasz jedną kość ramu. Nowsze już wszystko mają lutowane


@a231: t480 możesz włożyć 2xSSD, masz dwie kości i możesz wymienić cooler na dużo lepszy od wersji z dgpu. Dodatkowo najsłabsza i5 8th gen zjada 99% procków które możesz włożyć do t440p bez ryzyka spalenia klawiatury. Do tego dwie baterie. t480s, t490 i wyżej mają przeważnie jedną kość lutowaną i jeden slot.
@uszaty1234: amso będą sporo droższe. Poza tym to wszędzie. Thinkpady są chodliwe i okazje znikają na pniu. Dopytaj tylko czy nie ma haseł na biosie.
Ogólnie teraz ludzi #!$%@?ło... 2 lata temu t440p chodził za 500-600zł jako fajna maszynka do dłubania... Dziś chcą za nią 3x tyle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HachiRoku: Laptopy poleasingowego stały się mega popularne na przestrzeni ostatniego roku, do tego dochodzi pandemia i zapotrzebowanie na tanie laptopy do nauki. Polecasz jakąś alternatywę dla thinkpada za którą także warto się rozglądnąć do tej ceny?
@HachiRoku: A ja z drugiej strony mogę polecić 5470, kupiłem ostatnio tacie za 800 cebulionów (bo zbity jeden róg obudowy) i zdaje się być bardzo fajny. Lekki, spoko touchpad, git klawiatura, porty z tyłu obudowy, łatwy dostęp do środka, Dell tak samo ma instrukcje serwisowe aby zobaczyć co i jak przy wymianie.
Dell często robi lepsze modele niż Lenovo, np gdy wyszedł ThinkPad X280 z wlutowanym RAMem to potem pojawił się