Wpis z mikrobloga

Czy Łężyca to dobre miejsce do wynajęcia mieszkania? Kokretnie okolice Ceglanej? Nie znam miasta, a wydaje sie byc tam całkiem spoko. Realnie ile czasu trwa podróż od centrum? Pośredników nawet nie pytam, bo zawsze twierdzą, ze autem 5, a spacerem 10 minut...
#zielonagora
  • 21
@dino_zaur: to ja Ci powiem z perspektywy osoby, która tam mieszka. Jest w pytę, autobusów sporo bo zrobili pętlę na nowym osiedlu. Są sklepy, także nawet spacerem do biedry czy Dino to nie problem. Jest cicho! I to tak o 19 jakbyś mieszkał na wsi xD poza tym zaraz obok jest las więc na spacer z laską jak znalazł. A autem do centrum to tak z 7-15 minut zależy od pory
Tutaj masz rozpisany minutowo kurs 19ki w godzinach szczytu (jeździ wówczas co 15 minut, poza szczytem mniej więcej co pół godziny).


@bijaukoff: W szczycie jeździ co 30 minut, ale rzeczywiście jedynie między 6:59 i 7:29 są 3 kursy co 15 minut. Poza szczytem jeździ co 40 minut.

Jak widać jazda z zatrzymywaniem się na przystankach zajmuje mu niecały kwadrans do ścisłego centrum.

Ja napisałem, że 19 minut do centrum, bo tyle
@dino_zaur: stamtąd daleko do miasta (np. na deptak), aktualnie powstało tam wielkie blokowisko, sklepy są dino, biedronka, pepco dalej auchan, jedyny plus to że przy obwodnicy (która jest wiecznie zakorkowana) aby szybko do s3 dojechać
@inspektor_gadzet: Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie, bo właśnie ktoś mi powiedział, że podobno w Łężycy czasem brzydko pachnie ze względu na oczyszczalnię i ściek miejski. Jest coś na rzeczy, czy mam się nie sugerować?