Wpis z mikrobloga

Mirki,

Zglaszam się z uprzejma prośba o pomoc w odzyskaniu bardzo waznych dla mnie danych.
Ogolnie zablokowanych mam 12,6gb na karcie SD, ale najwazniejsze jest dla mnie jedno zjecie, które wyslal mi mój ojciec kilka dni przed smiercia.

Karte SD mialem 'encrypted' na swojej starej komorce i tylko na niej moglem odtwarzac dane z karty SD. Kilka tygodni temu informatyk bezmyslnie chcial sciagnac mi wszystkie zabezpieczenia z komorki w momencie kiedy karta SD nie była wlozona w srodku. Od tamtego czasu nawet na swojej starej komorce nie moge otworzyc danych z karty SD, jako ze od tego czasu ta komorka jest obcym urzadzeniem dla SD (zdjecie podgladowe zalaczone)

Przez ostatnie tygodnie chcialem ubiegac się o naprawdę u goscia który mi glupio zablokowal dane, ale to tylko starta czasu.

Czy ktos mial podobny problem i czy ktos potrafilby pordzic jak moge odzyskac utracone dane?

Z gory dziekuje za pomoc i tym bardziej dziekuje za komentarze typu 'zablokowane, nie da się nic zrobic'

Za kazdy plus dla zasiegu również dziekuje

Note:
- Tak, probowalem zmienic rozszerzenia plikow zdjec, otworzyc je w roznych programach. Niestety nie dziala
- Oprócz zdjec mam jeszcze na SD inne typy plikow – jeśli się da je odzyskac to zajebiscie, ale tak jak napisalem wczesniej, najwazniejsze jest dla mnie jedno zdjecie

#programista15k #programowanie #informatyka #pomocy
Mvchyc - Mirki,

Zglaszam się z uprzejma prośba o pomoc w odzyskaniu bardzo waznych...

źródło: comment_1613492410UNGu6SKXYmgAtVGh2uEAaz.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Mvchyc: Czyli tak.
1. Miałeś zaszyfrowaną kartę i tylko telefon X mógł ją odszyfrować/odczytać.
2. Telefon X stracił możliwość odszyfrowania/odczytania karty.
3. Karta nie da się nigdzie odczytać.

W takim razie lipa i tylko format pomoże. Jak szyfrowanie było zrobione poprawnie (jak powinno być) to nie ma możliwości tego zrobić w domowych warunkach. Może jakieś FBI z dużym nakładem kasy/mocy obliczeniowej by to złamało ale my szaraki nie mamy szans.
  • Odpowiedz
Czyli miałeś zaszyfrowaną kartę sd przy pomocy swojego telefonu. W tym telefonie zostały zdjęte zabezpiecznia. Jeśli zostały one zdjęte poprzez jakiś wipe pamięci to duża szansa że klucz szyfrujący jest nie do odzyskania. Pytanie tylko jaka to była technologia szyfrowania, może trzyma backup kluczy np w twoim koncie google/mi/whatever. Może klucz uda się odzyskać z telefonu jeśli nie był trzymany w jakimś secure enclave.
  • Odpowiedz
@Narrorek: 'sd card can not be decripted as it was encripted on another device' - niestety
@sfn3oCiaXFowkvhfFoqkyRr8hLAaTvUgzrX: tak jak wspominalem, bardzo dziekuje
@Vaping_cool: wlasnie w tym sęk, informatyk zrobil czystke wszystkich zabezpieczen online w momencie kiedy karte mialem przelozona do nowej komorki. nie wiem jaka jest metoda szyfrujaca, ale gosciu stwierdzil ze probowal roznych sposobow ale sie nie da nic zrobic
@Vaping_cool: juz czytam,
  • Odpowiedz
@Vaping_cool: Wyglada obiecujaco, ale na razie troche sie boje usuwac tych danych chocby na chwile. Poczekam czy moze ktos jeszcze cos podpowie, ale jesli nie to ide ta droga. Dzieki
  • Odpowiedz
@Mvchyc: Karta została zaszyfrowana kluczem, który jest w telefonie i tylko w telefonie. Jeżeli usuniesz klucz z telefonu to nie jesteś w stanie odszyfrować karty. Odzyskiwanie danych nic nie da, bo dane są na karcie i są nieuszkodzone. Bez klucza nic nie zrobisz, nie ma takiej możliwości. Jak dostałeś to zdjęcie? Messenger? Mail?
  • Odpowiedz
Są dwa typy ludzi. Ci co robią backupy i ci co będą je robić.

Sprawdź czy przypadkiem nie miałeś jakiejś online kopii na Google photos, drive czy innej usłudze zainstalowanej w telefonie. Inaczej no cóż, będziesz należał do tej drugiej grupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz