Wpis z mikrobloga

Mireczki, praca zdalna tak się przedłuża i przedłuża, chciałabym sobie sensownie zorganizować stanowisko robocze. Zastanawiam się nad zakupem przełącznika KVM, ale nie mam wiedzy w temacie co i jak.

Mój case:
2 komputery - stacjonarny i laptop
2 monitory - 1xDisplayPort, drugi może być po DP lub HDMI (tak bym to widziała przy wpinaniu do PC)
klawiatura - 2xUSB (lubię światełka :))
myszka - 1xUSB

Myślałam o wpięciu peryferiów do skrzynki i przełączaniu między komputerami, ale szczerze mówiąc, nie wiem czy dobrze kombinuję i na co warto patrzeć. Póki co przeglądałam Aten, chyba najbardziej popularne i polecane. Jednak zazwyczaj jest strasznie mało wejść USB i/lub nie ma wejścia DisplayPort. A może jest jakieś inne rozwiązanie poza KVM?

Dodatkowo pytanie, jeden monitor jest dedykowany do grania (jedzie do mnie właśnie 240Hz, 1ms), drugi głównie do pracy (60 albo 75Hz, jakiś randomowy z robo), ale nie powiem, ułatwiłoby mi życie przepinanie obu do pracy/grania. Czy po wpięciu do KVM będą działały "normalnie", będę w stanie uzyskać czasy czy odświeżanie ze specyfikacji, czy dodatkowy switch może wpływać na działanie?

#przelaczniki #kvm #komputery #pcmasterrace #pytanie #niewiemalesiewypowiem
  • 13
@thority: te co przeglądałam to ok 1.5k właśnie, też mi się drogie wydają, chociaż w ostateczności bym mogła to przemyśleć. W moim przypadku praca zdalna zostanie pewnie w dużym stopniu, nawet po pandemii. Wolę w takim momencie postawić na wygodę jednak, dlatego szukam rozwiązań już.

Zapomniałam o stacjach dokujących! Mam Lenovo T480, stacja dokująca 1449PLN XD W tym przypadku chyba KVM byłby bardziej uniwersalnym rozwiązaniem, nawet po zmianie lapka.
Lenovo T480


@aszik: ale czekaj tam chyba Thunderbolt 3 jest?
to jak masz 2 monitory z DP to jeden DP->TB (dokupić) do laptopa, drugi HDMI->HDMI rownież do laptopa.
drugi monitor DP->DP i HDMI->HDMI do stacjonarki.
Rozwiąże to problem monitorów, myszki/klawy nie( ͡° ͜ʖ ͡°)
@isInteger: Cześć, trochę czasu minęło, ale się podpytam dla pewności: jak Ci śmiga ten KVM po półtora roku od zakupu? Mam ten model na oku od jakiegoś czasu, i przed zakupem fajnie by było usłyszeć opinię kogoś po nieco dłuższym czasie użytkowania ( ͡° ͜ʖ ͡°) KVM-y mają niestety tendencję do "wypalania" się po jakimś czasie z tego co czytałem po różnych opiniach, stąd moje pytanko czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hoppip44: aktualnie leży w pudle i się kurzy bo się przeprowadzam. Ja zamówiłem z aliexpress chyba za 700 zł i w moim przypadku był to strzał w 10. Urządzenie świetnie się sprawdza, czasami zmiana trybu może lagowac ale to bardziej przez monitory. Świetne jest to że gdy włożysz pendrive to możesz z łatwością kopiować dane z jednego komputera na drugi. Nie zastanawiaj się tylko kupuj. Gdy masz monitor np 120 MHz