Wpis z mikrobloga

@Theos: No i właśnie dla tych najmniej zarabiających ta kwota ma największe znaczenie bo z samego zwrotu wyciągną ponad 1000 czyli 1/8 tego za zarobili.

@Antorus: Studenciaki, maturzyści itd najczęściej pracują na umowach o dzieło, które są wyłączone ze zwolnienia podatkowego dla młodych. Dla nich to dużo kasy do odzyskania.
  • Odpowiedz
@Antorus: Studenciaki, maturzyści itd najczęściej pracują na umowach o dzieło


@lubiegrzeski: bzdura, pracowali na umowie zlecenie. Nikt nie dałby dzieła, które łatwo można zakwestionować zamiast zlecenia, które dla studenta/ucznia i tak jest równie korzystne jak dzieło, bo nie ma ZUSów dla studenta.

No i właśnie dla tych najmniej zarabiających ta kwota ma największe znaczenie


@lubiegrzeski: xDDDD
  • Odpowiedz
@Theos: No u mnie w firmie wszystkich studentów bierzemy na dzieło i nigdy nikt nie zakwestionował. Zależy od tego co się ma do zrobienia. No i właśnie przy takiej kwocie wolnej, jak pracują w wakacje/miesiąc/tydzień, bardziej opłaca im się dzieło.

Co do tego "xDDDD" co w tym jest nieprawdziwego? Nie porównuję tu wysokości podatków jakie płaci zarabiający 100tys i student na umowie o dzieło. Porównuje jaki to ma udział w
  • Odpowiedz
@lubiegrzeski: nie rozumiem tego co napisałaś, ale jak już wyżej napisali inni to 8000 jest osiągalne jedynie dla osób pracujących dorywczo albo na cześć etatu. Żadna osoba pracująca na pełen etat, czyli zdecydowana większość zarabiających i zdecydowana większość gospodarstw domowych nie będzie miała kwoty wolnej od podatku większej niż w poprzednich latach, a może mieć nawet mniejsza.

Chwalenie się w takiej sytuacji ta kwota 8000 jest jak mówienie, ze w
  • Odpowiedz
Co do tego "xDDDD" co w tym jest nieprawdziwego?


@lubiegrzeski: bo głupie jest to co piszesz. Podajesz skrajny przykład osób, które zarabiają 600 zł miesięcznie w skali roku.

Osoby, które zarabiają 1400 zł miesięcznie wyższa kwota nie dotyczy. 1400 zł (podstawa opodatkowania) to są ochłapy. Dla takich osób też jest kwota
  • Odpowiedz
@adibor: Wyjaśniam- napisałam, że kwota wolna to 8k, a Ty wyciągnąłeś z tego wniosek, że mało zarabiam. Zapytałam jaki jest związek między wysokością kwoty wolnej a moimi zarobkami, że tak zakładasz, a Ty napisałeś, że tak wyczytałeś w ustawie. Pytam zatem czemu miałabym nie znać tej kwoty zarabiając więcej i czy w tej ustawie był jakiś ogranicznik zarobkowy do którego można znać kwotę wolną od podatku?

Tak, rozumiem wszystko co
  • Odpowiedz
@Theos: No w gruncie rzeczy tak :D Ale nie możesz powiedzieć, że to nieprawda, że podnieśli albo, że przykłady nietrafione :)

Mam nadzieję, że faktycznie tworzą oni jakieś dzieła (raporty, obrazy, tłumaczenia), bo inaczej na zleceniu od razu skorzystaliby z pitu 0%.


Ważne co wpiszemy w umowie, a nie co robią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
Nie sądzę. W dobie internetu rozpoczęcie rozmowy słowami "dzień dobry, przybyłem z przyszłości, który mamy rok?" nikogo by nie zdziwiło ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@HalEmmerich: jeśli zapytali by na wykopie pierwszą odpowiedzią było by 2137
  • Odpowiedz